עבודה בהייטק בארה"ב

רוב האנשים אשר מעוניינים להתחיל לעבוד בחו"ל בכלל ובארה"ב בפרט שמעו על העבודות המיועדות לצעירים כמו עבודות במכירות בקניונים או במכירת ציורי שמן ועבודות כאופר. אלו הן לא עבודות אשר מיועדות לבעלי השכלה גבוהה או לאנשים אשר רוצים להתפתח ולפתח קריירה בחייהם. ארה"ב מציעה מגוון של עבודות כאשר אחד מהתחומים המובילים הוא תחום ההייטק. על מנת להגיע לעבודה בהייטק בכלל ובארה"ב יש להיות כמובן בעלי רקע מתאים. בין היתר דרושים עובדים בעלי ידע וניסיון בשפות תכנות, מתכנתי ווב, מתכנתי אפליקציות ועוד עובדים מהתחום. בארה"ב ישנם מספר מרכזים של הייטק ואלו יכולים לקבל בעלי ניסיון ורקע בתחומים השונים.

תנאי קבלה לעבודה

ממש כמו בארץ, גם ברחבי ארה"ב מספר מחפשי העבודה הולך ועולה והתחרות בתחום היא קשה. בחברות הגדולות של ההייטק על המועמדים יהיה להציג את הרקע הלימודי שלהם ואת הניסיון שלהם בתחום. הליך הקבלה לעבודה יכול להימשך זמן רב ולכלול ראיונות שונים שרובם דרך המחשב. יש להבין כי כמו בכל שוק עבודה גם כאן על המועמד להוכיח את היכולות שלו ובמה הוא טוב יותר מאשר עובדים אחרים. על מנת לעבוד בתחומי ארה"ב יש להיות בעלי ויזה עבודה וויזה זו ניתן להוציא לאחר מציאת העבודה ולאחר שהמעסיק האמריקאי לוקח אחריות לעובד (כלומר עליו לחתום על מסמכים שונים אשר מעידים על כך שהוא לוקח את העובד לעבוד תחתיו).

למרות שהליך הוצאת ויזת העבודה יכול להישמע מורכב ומסובך, אך יש לצאת לדרך תוך הבנה כי אלפי אנשים עושים זאת וגם ארה"ב מוכנה לקליטה של עובדים מבחוץ. כמובן, תמיד ניתן להיעזר בחברה אשר מתמחה בהוצאת ויזת עבודה על מנת לעבור את ההליך בקלות רבה יותר.

צפיות שכר

העבודה בהייטק נחשבת לרוב לעבודה בעלת השכר הגבוה במשק. רואים זאת בארץ ובארה"ב המצב די דומה. עם זאת, יש לזכור שישנו מגוון רחב של משרות בתחום ההיי טק וישנן חברות שונות שחלקן גדולות וחלקן חברות סטארט- אפ בתחילת הדרך. לכן, לא ניתן להגדיר מהי מסגרת השכר לה ניתן לצפות בעבודה בהייטק בארה"ב אך ניתן לצפות לקבל תנאים טובים כולל ביטוח בריאות (אשר אינו ניתן באופן אוטומטי כמו בארץ), חופשות ולרוב גם ימי גיבוש עם שאר העובדים.

ההשתלבות בעולם ההייטק בארה"ב יכולה להוביל אתכם כמעט לכל מקום. אם התקבלתם לתפקיד זוטר אחד יכול מאד להיות שתתקדמו ותהפכו באותה החברה למנהלים או לבעלי עמדות מפתח. עם ההתקדמות כמובן עולים שאר התנאים והמשכורת, אך רוב אנשי ההייטק מחפשים גם אחר עבודה מעניינת, מתגמלת ובעלת אופק רחוק אשר, רבים רוצים לראות עצמם בעבודה לטווח ארוך ולהימנע מהחיפוש המתמיד אחר תפקיד חדש או מקום עבודה אחר וזה בהחלט אפשרי בארה"ב.