תחבורה ציבורית בארה"ב

תחבורה ציבורית בארהב

ארה"ב היא מדינה בעלת שטח גדול מאד והיא מורכבת מ- 50 מדינות שונות. לכל מדינה בארה"ב יש עצמאות ומכאן ניתן לראות כי בין המדינות השונות יש חוקים שונים מעט, הרגלי תרבות אחרים וכך גם תחבורה ציבורית שפועלת באופן עצמאי בכל אחת מהמדינות.

מי שמעוניין לטייל לאורכה ולרוחבה של ארה"ב יגלה שלפניו עומדות אפשרויות שימוש באוטובוסים או בטיסות פנים ארציות. בתוך הערים עומדים לרשות המבקרים בארה"ב אוטוסובים, מוניות ורכבות תחתיות או עליות.

נסיעה בתוך הערים בארצות הברית

אם אתם מתכננים לבלות בערים של ארה"ב תגלו שברובן יש מערכות תחבורה ציבורית מתקדמות מאד ונוחות. למשל בניו יורק נהוג מאד להשתמש במוניות, אוטובוסים ורכבות תחתיות ולכן רבים מתושבי העיר כלל לא מחזיקים ברכב פרטי שגורם להם לבזבז את הזמן בפקקים. תחבורה ציבורית בארהב

הנסיעה בתוך הערים נחשבת לזולה יחסית והיא עובדת 24/7, כלומר שלא כמו בארץ תוכלו להגיע לכל מקום לאורך כל השבוע. למרות הזמינות של התחבורה יש לקחת בחשבון כי בסופי השבוע, חגים וימים מיוחדים זמני הנסיעה יכולים להשתנות.

עלויות הנסיעה בערים משתנות לפי מספר מרכיבים וכל עיר מחליטה כיצד לתמחר את עליות הנסיעה. אם אתם מגיעים לתוך הערים תוכלו לרכוש כרטיס נסיעה חד פעמית, כרטיס יומי, שבועי או חודשי והכל בהתאם לתקופה בה אתם מתכננים לשהות במקום. את כרטיסי הנסיעה ניתן לרכוש אצל הסדרנים או בתחנות הרכבת השונות דרך המכונות. בכניסה שלכם לרכבת התחתית תצטרכו להעביר את הכרטיס שרכשתם (אין צורך להעביר כרטיס אם אתם מחליפים רכבות מבלי לצאת ממתחם הרכבת התחתית).

נסיעה בין- עירונית בארה"ב

אם אתם מתכננים לטייל לאורכה ולרוחבה של ארה"ב מומלץ מאד שתתכננו היטב את הטיול. מעבר לכך שחשוב שתתכננו היכן לשהות, תצטרכו לתכנן את ההגעה לכל יעד. לאחר שתוציאו רישיון נהיגה בינ"ל מהארץ תוכלו לנהוג ברחבי ארה"ב ועם זאת חשוב לקחת בחשבון שהמרחקים בין היעדים השונים של המדינה יכולים להיות מאות ואלפי קילומטרים, מה שעלול לגרום לכל נסיעה להיות מעייפת מאד ולעיתים להימשך מספר ימים.

רבים מתושבי ארה"ב והמבקרים בה מעדיפים לנסוע בין היעדים השונים דרך שימוש בתחבורה ציבורית כמו האוטובוסים או לעשות את דרכם בטיסות פנים. אם אתם עוברים מיעד אחד לאחר בטיסה או אוטובוס תוכלו לשכור רכב לאחר שתגיעו אליו.

עבודה וטיול בארה"ב

במידה ואתם מתכננים לעבוד ולבלות בארה"ב בוודאי תרצו להתמקם בערים תוססות. אם אתם מתכננים לעבוד ולגור בערים הגדולות כמו ניו יורק למשל, תמצאו שהנסיעה בתחבורה הציבורית נוחה מאד ותוכלו להגיע לכל מרכז בילוי או מרכז תרבות במהירות, בקלות ובעלויות סבירות.