תחבורה והתמצאות בארה"ב

תנועה בארהב

יש לא מעט אמצעי תחבורה שעומדים לרשות המטיילים ברחבי ארה"ב, הנה כמה מהן:

לנסוע ברכבת

חברת רכבות הנוסעים הלאומית בארה"ב, Amtrak, מעניקה שירות רכבות במימון ציבורי והיא מופעלת ומנוהלת כתאגיד למטרות רווח. הרכבת החלה את פעילותה ב-1971, במטרה לספק שירות רכבות נוסעים בין עירוני בארה"ב. החברה מפעילה יותר מ-300 רכבות בכל יום והן נוסעות לאורך 34,000 קילומטרים ומתחברות ליותר מ-500 יעדים ב-46 מדינות, כולל שלושה מחוזות קנדיים. השם "אמטרק" הוא שילוב של "אמריקה" ו-"טראק".

אז אם הזמנתם כרטיסים לאחת מאותן טיסות לניו יורק, כדי לטייל ברחבי ארה"ב, תשמחו לדעת שלאמטרק יש מבצעים מיוחדים שמוזילים את עלות כרטיס הנסיעה ברכבת, ממש כמו הרכבת הבינלאומית באירופה. אפשר לרכוש כרטיס לנסיעה למשך מספר ימים או כרטיס למספר אזורים. זה די נחמד לטייל ברכבות אמטרק אבל הנסיעה בהן יקרה יותר מהנסיעה באוטובוס. לכן, חשוב לשקול מה חשוב לכם יותר חסכון בזמן או חסכון בכסף.

לנסוע באוטובוס

הנסיעה באוטובוס בארה"ב היא ללא ספק התחבורה הזמינה, הזולה והבסיסית ביותר בארה"ב. האוטובוסים נוטים לנסוע במסלולים מוזרים (כמו לבוסטון דרך בפאלו). לכן, נסיעות באוטובוס יכולות לקחת הרבה מאוד זמן. עם זאת, אתם יכולים להשתמש בזמן הזה כדי לחסוך לעצמכם הוצאות כסף על לינה ולישון באוטובוס בזמן הנסיעה.

יש לא מעט חברות אוטובוסים שחוצות את ארה"ב, או חלקים ממנה:

גרייהאונד – Greyhound  – הרשת הגדולה ביותר של אוטובוסים. הם גם מנפקים רב-קו שמאפשר לכם להשתמש באוטובוסים לפי הצורך במשך מספר ימים שנקבע מראש (15, 30 ו-60).

מגה בס – Mega Bus – חברה שמפעילה אוטובוסים בעיקר בחלק המזרחי של ארה"ב. אפשר למצוא אצלם כרטיסים זולים מאוד (למשל מבוסטון לניו יורק בדולר אחד). חוויית הנסיעה מאוד נעימה, האוטובוסים נקיים ובטוחים וכדאי לנסוע בהם.

פיטר פן – Peter Pan – חברת אוטובוסים זולה בחוף המזרחי.

בולט בס – Bolt Bus – חברת אוטובוסים זולה בחוף המזרחי.

לתשומת לבכם, אנשים בארה"ב בדרך כלל משתמשים במכוניות או בטיסות לנסיעות ארוכות וקצרות. לכן, האוכלוסיה באוטובוסים היא לא תמיד בטוחה. פשוט פקחו עין על החפצים שלכם וקחו את הדרכון אתכם, לפעמים תידרשו להציגו בפני שוטרים ואנשי ביטחון שיבקשו פרטים עליכם ועל הנסיעה שלכם.

לטוס ממקום למקום

הדרך הקלה והמהירה ביותר להגיע בארה"ב ממקום למקום היא באמצעות טיסה. אבל, בדרך כלל זהו אמצעי התחבורה היקר והמזיק ביותר לסביבה. אם אתם בוחרים בטיסה, נסו להזמין כרטיסים מראש כדי לחסוך כסף, והשתמשו בטיסות רק כאשר אתם באמת זקוקים להן. כדי למצוא דילים טובים, חפשו כרטיסים בחברות התעופה: Southwest Airlines, American Airlines, United Airlines, Continental Airlines, ו-Jet Blue . אם אתם גמישים מבחינת הזמן שעומד לרשותכם, יש דילים אטרקטיביים שחברות התעופה מציעות ברגע האחרון.

לנסוע במכונית

אם אתם לא נוסעים לבד והנהג הוא מעל לגיל 25 (לצרכי ביטוח), הדרך הזולה ביותר לטייל בארה"ב היא לנסוע במכונית. בארה"ב, הדלק הרבה יותר זול מאשר בארץ, כך שאתם יכולים לנסוע למרחקים גדולים יותר תמורת כספכם. המכונית גם משחררת אתכם ללכת לאן שאתם רוצים ומתי שאתם רוצים. יש כמה אזורים כפריים מדהימים בארה"ב, וכדי לבקר בהם ולגלות את ארה"ב האמיתית. הדרך הטובה ביותר לטייל בארה"ב היא לנסוע במכונית.