רשתות מזון בארה"ב

Walmart Store

ארה"ב ידועה כממלכת הג'אנק פוד. הרשתות השונות ישמחו להגיש לאזרחים ולמיילים המבורגרים, פיצות, טאקו, עופות צלויים וסנדוויצ'ים. קל מאד וזול מאד לקנות ברשתות המזון המהיר בארה"ב, הן נמצאות בכל מקום, האוכל זול מאד ומעניקות פתרון מהיר לעתים עם טעם מוכר ובדרך הפשוטה ביותר.

נוסף לכך, ישראלים אשר מגיעים למוטל או דירה עם כיריים מוצאים עצמם רוכשים גם בסופרים ומכינים לעצמם את האוכל. בארה"ב יש שפע של רשתות מזון, ממש כמו בישראל, רק בהבדל אחד- הכל גדול. ניתן לשער שאתם תמצאו גם סופרים קטנים ומכולות ואריזות קטנות אך באופן כללי האמריקאים אוהבים את החיים שלהם גדולים ומידות המזון שם גדולות יותר. על מנת להבין את המשמעות של המידות, יש להבין כי קודם כל המידות הן שונות; גלון במקום ליטר כמו שאנחנו מכירים ופאונד במקום ק"ג וכן המידות של האריזות השונות הן פשוט גדולות יותר ממה שאנחנו רגילים בארץ.

1 גלון אמריקאי = 3.78541 ליטר (Gallon)
1 פאונד = 0.453592 ק"ג (Pound)

Walmart Store

 

רשתות הקניות המובילות בארה"ב עם פריסה ארצית

Walmart – http://www.walmart.com

Krogerhttps://www.kroger.com

Albertsonshttp://www.albertsons.com

Safewayhttp://www.safeway.com

Publixhttp://www.publix.com

ShopRitehttp://shoprite.com

Targethttp://www.target.com

 

מקדונלדס

 

רשתות מזון מהיר מובילות בארה"ב

מקדונלד'ס– חלק מרשתות המזון המהיר של ארה"ב מוכרות היטב לישראלים כאשר בראש בולטת רשת מקדונל'ס הבינלאומית אותה ניתן למצוא בכל מקום. גם הטעמים ואופי השירות דומה יחסית לזה של ישראל (שלא כמו באירופה) כאשר בהזמנה חלק מהפעולות ניתנות לביצוע לבד כמו למשל מזיגת הקטשופ לתוך כלי ומזיגת השתייה באופן חופשי לבד.

KFCרשת נוספת אשר מוכרת מעט לישראלים היא kfc אשר מציעה בעיקר עופות מצופים פירורים לחם מטוגנים בהרבה שמן. את העוף אוכלים עם הידיים ומומלץ להיעזר במפיות רבות. בישראל הרשת עברה גיור ופחות הצליחה מאשר בארה"ב.

פיצה האט- הרשת האחרונה אשר ידועה לישראלים היא רשת פיצה האט. בדומה לארץ, אפשר לקבל פיצה דקה או עבה עם טעמים דומים לישראל, כאשר ברחבי ארה"ב התוספות שונות ממה שאנחנו רגילים ובעיקר התוספות הבשריות שיכולות לכלול גם בשר חזיר למעוניינים בכך.

סאבווי- סאבווי היא רשת מזון נוספת ופופולרית מאד בארה"ב בניגוד לישראל. הישראלים ככל הנראה לא אוהבים את הסנדוויצ'ים כשהירקות לא מבריקים מהם, אך האמריקאים אוהבים את הפתרון הקל והפשוט והם מוצאים אותו בכל תחנת דלק.

וונדיס- וונדיס היא רשת מזון מהיר המובילה בארה"ב. הרשת אמנם לא הגיעה לישראל, אך בארה"ב היא מובילה כבר מספר שנים. הרשת מוכרת המבורגרים, פיתות, תפוחי אדמה אפויים ומגוון רחב של סלטים טריים. הרשת עקפה בסקר הצרכנים את כל רשתות המזון גם מבחינת ההכנסות שלה וגם מבחינת מבחני הטעימות אשר העידו כי מבחינת מזון מהיר הטעם של הרשת מתאים ביותר לרוב הצרכנים.

רשתות נוספות

ניתן למצוא רשתות נוספות בארה"ב אשר מתמחות במזון מקסיקני כמו למשל רשת רובי'ס וטאקו בול. מעבר לרשתות אשר מתמחות כולן במזון מהיר, תוכלו למצוא גם את רשת סטארבקס המוכרת קפה ואותה תוכלו למצוא כמעט בכל פינה.