עבודות לצעירים לאחר צבא – יתרונות וחסרונות של כל עבודה

בחירת מקום עבודה

כמעט כל מי שהשתחרר לא מזמן מהצבא נמצא בתקופת מעבר שבה הוא בין היתר מחפש מקום עבודה. העבודות שמתאימות לצעירים לאחר צבא יכולות להיות מגוונות ולכל אחת יתרונות וחסרונות שכדאי להכיר לפני שמתחילים לעבוד או בכל פעם שחושבים לשנות כיוון.

עבודה מועדפת

עבודה מועדפת היא עבודה בתחומים שנקבעו על ידי הממשלה. בעבודה זו לאחר תקופה שנקבעה מקבל החייל המשוחרר מענק כספי וכאן בעצם היתרון הגדול ביותר של העבודה. החסרונות של עבודה זו הם השכר שלה שעומד כמעט תמיד על שכר מינימום ולכן מי שאינו מסיים את התקופה הנדרשת לקבלת מענק מוצא עצמו במשכורת נמוכה מאד. חיסרון נוסף גדול מאד של עבודה זו הוא שכמעט אף אחד לא נמצא בה מתוך רצון באמת לעבוד בה, מה שאומר שהיא עבודה זמנית, משעממת לרוב שנעשית בעיקר כדי להעביר את הזמן.

עבודה במלצרות

עבודה במלצרות היא לרוב עבודה רווחית אך מעייפת. עבודה זו לא מתאימה לכל אחד ולא בכל מקום היא באמת רווחית, אך היא אופציה שצעירים רבים לאחר צבא בוחרים בה כי היא רווחית ומתאימה מאד לצעירים. החסרונות הבולטים של עבודה במלצרות הם שלא תמיד מקבלים את השכר הצפוי כי לא בכל מסעדה או בית קפה נהוג לקבל טיפים גבוהים ובנוסף לא תמיד אפשר למצוא בה עבודה.

עבודה במכירות

עבודה במכירות היא עבודה בחנות או דוכנים שונים בקניונים. עבודה זו אינה דורשת ניסיון קודם והיא יכולה להיות מהנה (מה גם שלרוב היא מתקיימת במקום סגור וממוזג). העבודה מתאימה למי שאוהב לתקשר עם אנשים כשהחיסרון העיקרי שלה הוא בשכר. חלק מהמקומות מתגמלים את המוכרים על מכירות גבוהות, אך אלו רק מעטים ולכן העבודה יכולה להיות טובה אך לא מספיק מתגמלת למי שמצפה לחסוך הרבה כסף לאחר הצבא.

עבודה בבייביסיטינג

עבודה בבייביסיטינג מתאימה מאד למי שאוהב לעבוד עם ילדים. כיוון שפעמים רבות מדובר בשעות הצהריים או הערב אפשר גם לקום מאוחר, מה שיכול להתאים לצעירים רבים שהשתחררו לא מזמן. העבודה נחשבת למתגמלת לרוב גם מבחינת השכר שלה (בהשוואה לעבודות אחרות המתאימות לצעירים) וגם מבחינת ההנאה ממנה (כמובן, היא מתאימה רק למי שרוצה לעבוד עם ילדים). החיסרון הגדול ביותר של עבודה זו הוא בחוסר היציבות שלה כשלא כולם מצליחים להפוך אותה למשכורת של ממש.

עבודה בארצות הברית

עבודה לצעירים בארצות הברית מתאימה מאד לצעירים שיודעים אנגלית ברמה סבירה ומעלה ורוצים לשלב בין עבודה עם כסף גדול לבין מגורים בחו"ל. העבודה בארצות הברית יכולה להיות בתחומים שונים כאשר רוב הצעירים מגיעים לעבודה במכירות בעגלות ויש שמגיעים גם לעבודה כאופר במשפחות אמריקאיות.

עבודה בעגלות לצעירים – עבודה בעגלות היא עבודה במכירות בקניונים. כמו בארץ, העבודה מתבצעת בקניונים ממוזגים אך בניגוד לרוב המקומות הצעירים שמגיעים לעגלות מקבלים מענקים גדולים מאד בתשלום עבור ההצלחות שלהם. בעבודה בעגלות יכולים צעירים לאחר צבא להרוויח מעל ל 4000$ בחודש (ולפעמים גם להגיע לסכומים של 6000$), סכומים שמתאימים יותר לעבודת היי טק ולא למכירות, מה שמקשה על צעירים רבים להאמין להזדמנות, אך היא מתאימה לצעירים רבים יותר מכפי שאפשר לחשוב.

עבודה כאופר – עבודה כאופר מתאימה בעיקר לצעירות משוחררות שאוהבות ילדים ורוצות לעבוד איתם במסגרת המשפחתית שלהם. שלא כמו עבודת הבייביסיטינג בארץ שאין בה קביעות ושהמשכורת בה נמוכה יחסית, כאן מדובר בעבודה קבועה עם משפחה אחת כשעוד לפני היציאה מהארץ יודעים כמה כסף מרווחים. העבודה כאופר כוללת מגורים בבית המשפחה (בחלק נפרד של הבית), עמידה לרשות המשפחה בשעות שנקבעו ובשאר הזמן ישנה אפשרות לבלות, לצאת עם חברים, לקניות וישנן משפחות שגם מאפשרות להשתמש ברכב לשימושים אישיים כך שאפשר לטייל בסביבה בנוחות. בעבודה זו אפשר להרוויח אלפי דולרים מדי חודש, הרבה יותר מכפי שאפשר להרוויח בארץ.