עבודה בארה"ב לבעלי אזרחות אמריקאית היתרונות הבולטים

עבודה בארהב

ארה"ב שופעת הזדמנויות תעסוקתיות מעבודות זמניות ועד עבודות ארוכות טווח לבניית קריירה, בכל תחום שתרצו. הבעיה היא שאי אפשר לעבוד בארה"ב ללא אישור עבודה חוקי מהרשויות ומי שעובד בצורה לא חוקית ברחבי ארה"ב, מסכן את עצמו במאסר, קנס ואיסור כניסה לארה"ב למשך מספר שנים.

המצב שונה לגבי ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית המחזיקים באזרחות על אף שאינם חיים במדינה. הם יכולים ליהנות מהיתרונות הרבים שטמונים בעבודה בארה"ב ושמורים לבעלי אזרחות אמריקאית.

עבודה בעגלות בארה"ב
אז בין אם זו אתנחתא של אחרי השחרור, חיסכון לקראת הטיול הגדול או לימודים גבוהים או עבודה בקיץ בין סמסטרים. אם אתם בעלי אזרחות אמריקאית, תוכלו ליהנות בארה"ב ממגוון אפשרויות העסקה. מדוע שווה לכם?
עבודה חוקית – בעלי אזרחות אמריקאית זכאים לעבוד במדינה בכל תחום גם ללא מגורי קבע. אין לכם מה לחשוש שיתפסו אתכם או יעצרו אתכם או שתקבלו קנס או ששערי המדינה ייסגרו בפניכם. עבורכם, עבודה בארה"ב היא כמו עבודה בישראל, ואתם רשאים לעבוד בכל משלוח יד בו תבחרו.
יותר אופציות – בניגוד למי שמסתכן ומחפש עבודה לא חוקית בארה"ב ונאלץ להסתפק בהיצע דל אפשרויות העסקה, יש לכם יותר אפשרויות להרוויח כסף. עובדים לא חוקיים לרוב מחפשים עבודות זמניות או נטולות הכשרה מקצועית, כמו, הובלות או עגלות. ישראלים המחזיקים באזרחות אמריקאית יכולים להתמודד על כל משרה ממש כמו אזרח אמריקאי תושב המדינה, כמובן כל עוד הם עומדים בתנאי הקבלה, בין אם זו תעודת בגרות, ניסיון מעשי או רקע מקצועי. לעיתים יש צורך לתרגם מסמכים או בחותמת נוטריון, אבל אין שום מניעה להגיש מועמדות למגוון עבודות במדינה, כיוון שאזרחים אמריקאים תושבי חוץ בעלי רישיון עבודה חוקי.
מעסיקים מחפשים אתכם – אפילו מעסיקים של עבודות בהן עובדים ישראלים ללא אישור עבודה כמו הובלות או עגלות, מעדיפים בשנים האחרונות ישראלים בעלי אזרחות אמריקאיות. הסיבה לכך פשוטה – הם עובדים חוקיים ולכן, אין סיכוי שמישהו יעצור אותם או ימנע מבעדם לעבוד, לא יהיה כאן אובדן פתאומי בכוח אדם שנשלח למאסר וניתן לנהל עסק בצורה שקטה ומקצועית עם עובדים חוקיים.
אפשרות לרילוקיישן – ישראלים שמחפשים עבודה בארה"ב לבעלי אזרחות אמריקאית יגלו שיש להם אופציות רבות לבצע רילוקיישן. אפילו אם המשפחה כבר לא חיה במדינה או לא התקבלתם ללימודים גבוהים, הרי שחברות רבות מפיננסים דרך פארמה ועד חברות הייטק, מחפשות לגייס עובדים מארצות שונות בעלי אזרחות אמריקאית העונים כמובן על הקריטריונים והדרישות לאיוש המשרה. החברות האלה מרוויחות, כיוון שהן נהנות מ"מוחות" שלמדו במדינה אחרת ופעמים רבות מביאים ידע חדש למערכת ועם זאת, הן לא צריכות לדאוג עבורם לאישורים הנדרשים לעבודה.
ברוב המקרים, יש מגבלה על חברות בכמות אישורי העבודה שהן יכולות לחלק לעובדים שמגיעים מחוץ למדינה ואינם בעלי אזרחות. ברגע שהן שוכרות את שירותיהם של ישראלים בעלי אזרחות אמריקאית, הן למעשה לא פוגעות במכסה המוגבלת לחלוקת אישורי עבודה לעובדים זרים.

אם יש לכם אזרחות אמריקאית ואתם מעוניינים לעבוד בארה"ב, הדרך היא פשוטה. תוכלו לעבור לגור במדינה ולחפש עבודה או להגיש מועמדות בשלט רחוק ועם הקבלה לעבודה, לעבור לארה"ב ולעבוד בצורה חוקית.