עבודה בארה"ב כאו-פר

עבודה בארצות הברית היא אופציה אטרקטיבית הן למי שנמצא כבר בעיצומה של קריירה – למשל אנשי היי-טק, כלכלנים, מהנדסים בתחומים שונים ועוד – וגם למי שעדיין לא רכש מקצוע. עבור חסרי ההכשרה המקצועית והניסיון ישנו מנעד רחב של תחומי תעסוקה בארה"ב, כשהמקובל ביותר הוא המכירות, אבל גם עבודה כאו-פר בניו יורק, לוס אנג'לס, מיאמי, שיקגו, פילדלפיה, בוסטון ומקומות נוספים בהם יש קהילות יהודיות חזקות ומשגשגות עשויה להיות חוויה מתגמלת במיוחד.

היתרונות של עבודה כאו-פר

כאמור עבור חלק גדול מהצעירים שמחפשים עבודה בארה"ב עגלות ובהן שלל מוצרים כאלה ואחרים הן המרכיב העיקרי בחלום על רווחים נאים וגם הנאה רבה, אבל בהחלט כדאי לשקול גם את אופציית האו-פר. היתרונות העיקריים של עבודה זו הם:

* התאקלמות מהירה ונוחה במיוחד – בכל פעם שאנחנו מתחילים עבודה חדשה, גם אם היא כאן בארץ, נדרש פרק זמן מסוים של הסתגלות. כשהעבודה היא מעבר לים מתעצם באופן טבעי הקושי, וישראלים רבים מדווחים על מספר שבועות לא פשוטים כשהם רק נוחתים ביעד כזה או אחר בעולם – כולל בארה"ב שבמובנים רבים דומה לישראל. כשעובדים כאו-פרית קל יותר להסתגל למקום החדש, כל מקום ברחבי ארה"ב, וזאת בזכות התמיכה מהמשפחה שאצלה עובדים ושבמידה רבה הופכים לחלק ממנה.

* תמיכה מהמשפחה שאצלה עובדים – התמיכה מהמשפחה שמטפלים בילדיה נמשכת כמובן לאורך כל השהות בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, וכאמור ניתן לומר שכמעט כל או-פרית הופכת לחלק מהמשפחה, כך שהריחוק מהמשפחה הקיימת בארץ מורגש פחות.

* סיפוק – אמנם גם בעקבות יום מכירות מוצלח במיוחד בקניון ניתן לחוות סיפוק, אולם גידול ילדים – בכל גיל ולא משנה כלל מהי אישיותם של הילדים הספציפיים בהם אתם מטפלים – מניבה סיפוק רב במיוחד, שהרי אין דבר משמח יותר מחיוך של זאטוט, התרפקות של פעוט או מחמאה מילד או ילדה.

איפה ניתן לעבוד כאו-פרית?

עבודה בארה"ב כאו-פרית מתקיימת כמעט תמיד אצל משפחות יהודיות או אצל משפחות ישראליות שחיות פרק זמן מסוים במדינת הענק שגם כיום היא המובילה בעולם מבחינות רבות. בפרט ישנה האופציה של ניו יורק, שבה חיים למעלה מ-2 מיליון יהודים, ועוד ערים עם קהילה יהודית גדולה הן לוס אנג'לס (כ-600,000 יהודים וגם ישראלים לשעבר רבים), מיאמי (חצי מיליון), וכן פילדלפיה, שיקגו ובוסטון (כרבע מיליון יהודים בכל אחת מהן). כמובן שגם בערים פחות גדולות ניתן למצוא משפחות יהודיות שרוצות שילדיהן יגדלו עם או-פרית צמודה ששולטת בעברית ומהווה גם סוג של חיבור לישראל.

לא בלי ויזה

כמו כל עבודה בארה"ב, גם כשתחום התעסוקה הוא או-פריות, חובה לקבל היתר עבודה מתאים. עבודה בלי ויזה בארצות הברית עלולה להוביל לסנקציות חמורות מאוד כנגדך, וחבל להסתבך עם רשויות ההגירה של המדינה, שמתאפיינים בקשיחות רבה. דגש נוסף הוא חוזה מסודר מול המשפחה שאצלה עובדים, כולל פירוט של שעות העבודה, מידת החופש ויום המנוחה השבועי.