עבודה בארה"ב ותקשורת עם הארץ

הודעות בטלפון

עבודה בארה"ב היא עבודה רחוקה מהבית ולרבים חשוב להיות בתקשורת עם בני משפחתם ועם החברים בארץ. היום, עולם התקשורת פשוט למדי וניתן לתקשר עם הארץ בקלות כשכל שיש לזכור הוא את הפרשי השעות בין הארץ למקום בו עובדים או מבלים (הפרשי השעות הן 7-10 שעות, תלוי במקום ובשעון חורף/ קיץ).

כדי להקל על כל מי שמתכנן לעבוד בארה"ב או לטייל בה, ריכזנו את כל אמצעי התקשורת הנוחים ביותר:

אינטרנט

האינטרנט הוא אחד האמצעים הנוחים ביותר להתקשרות היום ובמקרה של עבודה בארה"ב יש בכל דירה חיבור לאינטרנט וניתן לתקשר באמצעותו בקלות וללא כל תשלום מיוחד על התקשורת. הודעות בטלפון

מיילים – אחת האפשרויות לשמור על קשר עם הארץ היא דרך התכתבויות במייל. התכתבויות אלו נוחות במיוחד כשמתחשבים בפער השעות והן מאפשרות כמובן לצרף תמונות או קבצים. כיוון שהאינטרנט זמין בדירה אמצעי זה נוח ושימושי מאד לצעירים רבים.

ווטסאפ – אפליקציית ההתכתבויות של ווטסאפ שימושית מאד לכל מי שרוצה להישאר מעודכן בכל רגע נתון עם הארץ. דרך כל מכשיר חכם ניתן להתחבר לאינטרנט גם ללא סים פעיל. החיסרון היחיד של אמצעי זה בא לידי ביטוי בהפרשי השעות בין הארץ לארה"ב וניתן לפתור זאת באמצעות השתקת הצלילים בשעות הלילה. כיוון שישנם מרכזים רבים אשר מאפשרים חיבור לאינטרנט האל חוטי (קניונים ובתי קפה), אפשר לתקשר באמצעות האפליקציה גם מחוץ לדירה.

הנגאוט או סקייפ – שתי התוכנות הללו קלות מאד להורדה (במקרה של הנגאוט יש צורך רק בחשבון gmail) וניתן לבצע שיחת וידאו (או ללא צילום וידאו) כאשר הדרך הטובה ביותר להשתמש באמצעים אלו היא בנינוחות מהדירה.

וויבר – אפליקציית השיחה החינמית וויבר שימושית לכל מי שרוצה לתקשר עם הצד השני בכל מקום ללא מאמץ על גבי תשתית האינטרנט. על מנת לקיים שיחות בוויבר יש צורך ששני הצדדים יורידו את האפליקציה. כיוון שאפליקציה זו פחות פופולרית מאפליקציית ווטסאפ מומלץ להורידה מראש בארץ (אתם ובני משפחתכם).

רשתות חברתיות – היום כמעט כל אחד מחזיק בפרופיל בפייסבוק ולעתים גם ברשתות חברתיות נוספות וגם אם אין מדובר בקשר ישיר ואישי, רבים נהנים לעדכן פרטים אודות העבודה שלהם ולעקוב אחר כל מה שקורה עם חבריהם בארץ. אל הרשתות החברתיות ניתן להתחבר מכל מקום בו יש אינטרנט אל חוטי וכיוון שניתן למצוא כזה פתוח גם במקומות ציבוריים בארה"ב תוכלו ליהנות מתקשורת גם במהלך העבודה.

טלפון

היום ישנן חברות רבות אשר מציעות התקשרות לחו"ל במחירים אטרקטיביים וניתן לבצע את השיחה לסלולרי כפי שהוא או לסים המקומי אם תרכשו כזה. הצעה זו היא לרוב פחות טובה מאשר תקשורת דרך האינטרנט ועל מנת לברר כמה היא תעלה לכם מומלץ לברר מהארץ כמה יעלה לכם להפעיל את המכשיר הסלולרי שלכם בחו"ל (ישנן חברות אשר יחייבו אתכם בעלות גבוהה עבור כל דקת שיחה נכנסת).

גם במקרה ואתם רוכשים סים מקומי יש לבדוק האם קיים תשלום על שיחות הנכנסות מחו"ל ולהחליט האם אופציה זו משתלמת עבורכם או לא. נוסף לכך – מומלץ מאד לבחון האם המכשיר שלכם פתוח לשיחות בחו"ל או לא ומה משמעות הדבר כיוון שישנן חברות אשר מחייבות גם על גלישה באינטרנט שבוצעה באופן אוטומטי.