נהיגה בארה"ב

נהיגה בארהב

אם אתם מתכננים לעבור לארה"ב או לעבוד בה, בוודאי יש לכם לא מעט שאלות בנוגע לרישיון הנהיגה שלכם ודרך הנהיגה בה. לפני שאתם עולים לרכב, כדאי שתדעו כי ארה"ב היא למעשה אוסף של מדינות ולכל מדינה יש תנאים שונים לנהיגה ולתוקף הרישיון. במאמר זה נסקור את כל מה שחשוב שתדעו על נהיגה בארה"ב.

רישיון נהיגה בינ"ל

כל עוד אתם מבקרים בארה"ב ואינכם תושבי המדינה, תוכלו להשתמש עם הרישיון הבינ"ל שהוצאתם בארץ. אם אתם מתכננים להפוך לתושבי ארה"ב עליכם לשים לב כי יש לכם בין עשרה לשלושים יום לשינוי הרישיון שלכם ובהתאם למדינה בה נרשמתם. למשל בקליפורניה תצטרכו לשנות את הרישיון תוך 10 ימים ובמדינות כמו טקסס או ניו יורק תוכלו לבצע זאת תוך 30 יום. בכל מקרה אם אתם יוצאים מהארץ עדיף שתצאו עם רישיון הנהיגה המקורי מהארץ ובנוסף עם רישיון הנהיגה הבינ"ל. נהיגה בארהב

חוקים וכללי נהיגה בארה"ב

ראשית, חשוב לציין כי המהירות בארה"ב מצויינת במיילים ולא בקמ"ש. לכן, גם אם נראה לכם שהמהירות המותרת "נמוכה" במעט תזכרו שכל מייל הוא 1.6 ק"מ. המהירות המותרת ברחבי ארה"ב וכללי הנהיגה יכולים להשתנות מעט בין המדינות השונות וכדאי שתשימו לב למספר דגשים:

  • תמרור אשר ניצב רק בצד אחד של הדרך הוא תמרור מחייב (ולא כמו בארץ שאותו תמרור נמצא משני צידי הכביש).
  • השלטים בערים יכולים להגביל במספר המיילים הרשומים עליהם. שלטים אשר נמצאים בקרבת בתי ספר יציינו את הכיתוב "school" (בית ספר) ואם האור מעל השלט מהבהב זהו סימן כי השעות הן שעות בית ספר ויש לנהוג כמבוקש.
  • לא תמיד יש קו עצירה. אם יש לפניכם שלט לעצירה ללא קו עצירה אין זה אומר שלא צריך לעצור. שימו לב האם יש כיתוב על התמרור, אם על תמרור העצור יש כיתוב way4 זהו סימן כי לכל הרכבים בצומת יש הוראת עצירה ואז כלי הרכב הראשון שהגיע לצומת יהיה הראשון לעבור. אם על השלט יש כיתוב way2 זהו סימן כי לרחוב החוצה אין תמרור עצור ועליכם להמתין לתורכם.
  • רמזור אדום זהה לארץ וכמובן שיש לעצור בו, אך אם אתם פונים ימינה, הצומת פנוי ואין שלט שאוסר עליכם לפנות, תוכלו לעשות זאת.

כבישי אגרה בארצות הברית

ארה"ב מורכבת ממדינות רבות כאשר לאורכה ולרוחבה כבישים רבים שהם אוטוסטרדות. חלק מהכבישים המהירים הם כבישי אגרה ובחלקם ניתן לנסוע ללא תשלום. בחלק מהמקומות בארה"ב, כמו בניו יורק למשל, ישנה אגרה החלה על מעבר בגשרים ומנהרות.

האוטוסטרדות חוצות את ארה"ב לאורכה ולרוחבה ולמטייל שאינו מקומי נראה כי ישנן אינסוף יציאות לירידה. לרוב, כל מלון או אתר בו אתם מעוניינים לבקר יפרסם גם את הירידה מהכביש. המידע הזה חשוב ושימושי כי אפילו אם תגיעו לנסיעה כשאתם מצויידים באפליקציה מעולה, תגלו שקל מאד לטעות בדרך.