מדוע לא כדאי לעבוד על ויזת תייר בארה"ב הסכנות של עבודה לא חוקית בארה"ב

לוח משרות לארה"ב

רבים נמשכים לארץ ההזדמנויות הבלתי מוגבלות וחולמים על כסף קל, עבודה פשוטה, הרפתקאות, חוויות, בילויים ממובינג ועד עגלות. ישראלים מחפשים ג'ובים בארה"ב ולא תמיד ערים לסכנות אשר שטמונות בעבודה לא חוקית בארה"ב. עבודה שהיא ללא ויזת עבודה או אזרחות אמריקאית.
בארה"ב אסורה עבודה עם ויזת תייר או ויזת סטודנט ויש להפיק מראש וויזת עבודה וגם היא מותנית ומוגבלת על פי קריטריונים שונים, כך למשל, ויזת עבודה זמנית, ויזת מתמחה וכדומה.
אם בכל זאת החלטתם לנסות את מזלכם, כדאי שתבינו מראש את הסכנות הגדולות שנלוות להחלטה מעונשים מיידים ועד ולא נעימים השלכות מרחיקות לכת שעשויות להשפיע על העתיד המקצועי שלכם.
נתחיל מזה שלעבוד בפחד זו לא תחושה נעימה ולא משנה כמה כסף אתם עשויים להרוויח. משטרת ההגירה בארה"ב נוהגת לבצע פשיטות פתע רבות על מרכזי קניות ועל מקומות בהם יש סיכוי גבוה יותר לתפוס עובדים לא חוקיים. לפעמים מספיקה הלשנה או חשד של מישהו ומשטרת ההגירה נכנסת לפעולה. כאן לא יטפלו בכם בכפפות של משי או יהיו סלחניים לכך שבחרתם לעבוד ללא וויזת עבודה.

ההפך הוא הנכון: בשנים האחרונות חלה החמרה ביחס של ארה"ב למהגרים ולעובדים זרים. הדרך בה מתייחסים בארה"ב לעובדים בלתי חוקיים היא של פושעים לכל דבר והסנקציות בהתאם.

מעצר וישיבה בכלא
ברגע שנתפסים על עבודה לא חוקית מועברים להמתנה בכלא רגיל ולא במתקן כליאה זמני או ייחודי. כלומר, האוכלוסייה שתשב אתכם במעצר מגוונת ואתם עשויים למצוא את עצמכם בחברת פושעים ועבריינים קטנים כגדולים ואף אחד לא יתחשב בכך שכל מה שעשיתם זה לעבוד בלי אישור. אגב, ישיבה במעצר יכולה לקחת זמן עד שמושלם ההליך הביורוקרטי.

קבלת קנס
אם הרווחתם יפה בארה"ב יתכן שאם תתפסו תצטרכו להיפרד מכסף רב, כיוון שלא רק המעסיק שלכם שהעסיק אתכם בצורה לא חוקית ישלם או ייענש – גם אתם.

ביטול הויזה ומניעת כניסה לארה"ב
נהנתם בארה"ב עד שנתפסתם? זה תכף ייגמר. ברגע שתפסו אתכם על עבודה לא חוקית, ויזת התייר או הסטודנט שלכם מבוטלת לאלתר ולא תתאפשר לכם כניסה לארה"ב למשך שנים רבות, לרוב למשך חמש שנים עד עשור. כלומר, אם קיוויתם אחרי העבודה להמשיך לטייל או ללמוד בארה"ב, התפיסה על עבודתכם הלא חוקית חתמה את עתידכם. אפילו עוד כמה שנים לא תורשו להגיע לארה"ב גם אם מקום העבודה שלכם בארץ ירצה לשלוח אתכם לרילוקיישן וגם אם תתקבלו בתיאוריה ללימודים גבוהים בארה"ב.

לסיכום, אל תהיו פזיזים, קחו בחשבון שעבודה לא חוקית בארה"ב עשויה לחבל לכם בעתיד והיות ויש מגוון דרכים להפיק אישורי עבודה חוקיים אין סיבה שתלכו ותעבדו "מאחורי הקלעים" בחשש שאוטוטו יתפסו אתכם.