יוצאים לעבוד בארה"ב עם ביטוח בריאות מהארץ

ביטוח בריאות לחול

מתכננים לעבוד בארה"ב? בוודאי יש לכם שאלות רבות הנוגעות לעבודה, להגעה לארה"ב ולשהות. אחת השאלות אשר עולות אצל צעירים רבים נוגעת לביטוח בתקופת העבודה. כל מי שיוצא מהארץ רוצה לוודא שיהיה לו ביטוח בריאות לכל מקרה שלא יהיה ולכן חשוב לדעת מה מכסה הביטוח של העבודה ומה חשוב לברר בביטוח הפרטי.

ביטוח בעבודה וברכב מטעם החברה

חיפוש אחר עבודה בארה"ב חייב להתייחס לכמה גורמים. החיפוש צריך להיות אחר עבודה עם עניין, עיר מרגשת לחיות בה וחשוב לא פחות, חשוב למצוא חברה שנושאת באחריות לעובדים שלה. האחריות של החברה מתבטאת בצורות שונות כמו למשל קבלה מתאימה לעבודה, הכשרה, ליווי לאורך העבודה וגם דאגה לביטוח.

החברה צריכה לדאוג לעובדים לביטוח בעת העבודה ובעת הנסיעה ברכב של החברה המעסיקה. כל מי שיוצא לעבוד בארה"ב צריך לבדוק עם איזה ביטוח הוא יוצא ומה ייתן לו הביטוח. כמובן שאף אחד לא חושב שיקרה לו דבר מה בזמן העבודה, אך אין זה אומר שדברים לא קורים ולכן, בעת קבלת חוזה העבודה יש לבדוק לאיזה ביטוח דואגת החברה המעסיקה ושהיא דואגת לביטוח בזמן העבודה וביטוח רכב.

ביטוח פרטי

בנוסף לביטוח של החברה המעסיקה מומלץ מאד לדאוג גם לביטוח פרטי ובמיוחד למי שמתכנן לטייל בארה"ב. הביטוח הפרטי מכסה את השהות במדינה, הוא יכול לכסות פעילויות אקסטרים (למשל אם תחליטו לגלוש בחופים בסביבת מקום המגורים או לעסוק בכל פעילות שיש בה סיכון). כמובן, מי שמתכנן לטייל מעבר לתקופת העבודה חייב לדאוג לעצמו לביטוח פרטי.

השוואה בין הביטוחים השונים

אפשר למצוא חברות ביטוח רבות שישמחו מאד לבטח את היוצאים לעבוד בארה"ב. הביטוחים השונים צריכים לענות על הדרישות של כל עובד ומי שלא בטוח איזה ביטוח הוא צריך יכול להתייעץ עם החברה המעסיקה ולשמוע ממנה המלצות למה כדאי לשים לב. בעת ביצוע השוואה בין הביטוחים השונים יש לבדוק מה מכסה הביטוח, איזה טיפולים ניתנים, היכן וגם לברר כיצד מתבצע התשלום של הטיפול (חלק מהביטוחים משלמים מיד על הטיפולים וחלקם מאפשרים לקבל החזר רק לאחר החזרה לארץ).

לקרוא את האותיות הקטנות

החוזה מול החברה המעסיקה יכול לקבוע אם היא מתאימה לכם או לא. החברה צריכה לקחת אחריות על העובדים שלה ועם זאת היא צריכה להגדיר באופן ברור מתי האחריות לפעילויות השונות הן על העובד. כמו כן, כיוון שתקופת העבודה אינה קצרה, חשוב מאד לבחון את ההצעה של הביטוח ומה היא כוללת ולעבור על כל הפרטים של ההצעה.