חגים וחופשות בארה"ב

חגים בארצות הברית

לכל מדינה יש את החופשות השונות שלה ואם אתם מתכננים להגיע לארה"ב לצורך עבודה, בילוי או שניהם, כדאי שתכירו את החגים והחופשות הקיימים לאורך השנה. חלק מהימים המצוינים הם ימי חג דתיים וחלקם ימים מיוחדים שאין להם כל קשר לדת.  חגים בארצות הברית

חגים הנחגגים בארה"ב: 

כריסמס

הכריסמס הוא יום חג המציין את יום הולדתו של ישו והוא מתקיים לפני ראש השנה האזרחי. התאריך בו חוגגים את הכריסמס בארה"ב הוא 25/12. ביום זה הרחובות מקושטים לחג וכמעט שלא ניתן למצוא חנויות פתוחות. כמובן, לפני הכריסמס החנויות עמוסות מאד ברוכשים אשר רצים לקנות את מתנות חג המולד לילדיהם ויקירהם.

ערב ראש השנה

ה- 1/1 הוא ערב ראש השנה (שבישראל נוהגים לקרוא לו סילבסטר). ה- 1/1 הוא היום השמיני להיוולדו של ישו וזהו יום ברית המילה שלו. באופן כללי רוב מדינות העולם חוגגות את תחילת ראש השנה לפי לוח השנה הגרגוריאני ובארה"ב מתקיימות חגיגות רבות בתאריך זה, כולל זיקוקי די-נור בערב ומופעים רבים.

חג ההודיה

ביום החמישי האחרון של נובמבר נחגג חג ההודיה. החג בא להודות על היבולים והוא נקבע ליום החמישי הרביעי של חודש נובמבר. מקור החג הוא במתיישבים הראשונים של אמריקה אשר החליטו לערוך סעודה חגיגית כדי להודות על היבולים להם זכו. בשנת 1863 הפך חג זה לחג לאומי.

פסחא

חג הפסחא הוא חג נוצרי אשר מציין את תחייתו מחדש של ישו. התאריך של החג משתנה בין הכנסיות, אך מציינים אותו תמיד ביום ראשון ובסמוך לתחילת האביב. יום זה הוא יום קדוש וכיוון שהוא ביום ראשון אין לו השפעה מיוחדת על הפעילות הרגילה למעט העובדה שמציינים אותו בטקסים שונים בכנסיות.

חופשות וימים מיוחדים בארה"ב:

חג הפועלים

האמריקאים מציינים את חג העבודה בספטמבר. חג העבודה בא לכבד את הפועלים אשר לוקחים חלק חשוב בכלכלה האמריקאית. יום זה הוא יום חופש, כך שכל המשרדים הממשלתיים, בתי הספק וכן עסקים רבים סגורים. גם זמני התחבורה הציבורית שונים מיום רגיל.

יום מרתין לותר קינג

ביום שני, השלישי בינואר, מציינים את יום הולדתו של מרתין לותר קינג, אשר לחם על זכויות האדם ומתן שוויון לכולם.

יום הזיכרון

יום שני הרביעי במאי הוא יום הזיכרון אשר מציין את מותם של החיילים והחיילות האמריקאים שנהרגו בעת שירותם הצבאי. את טקסי יום הזיכרון מציינים בצורה דומה לארץ בבתי הקברות הרבים ובמרכזים שונים וכן ניתן לראות את הורדת הדגל לחצי התורן. יום זה מערב בין שכול לבין ציון היום הראשון של הקיץ ולכן ניתן לראות אזרחים רבים שמבלים באירועים שונים ברחבי המדינה. חשוב לדעת כי רוב משרדי הממשלה אינם פעילים ביום זה וכמו כן התחבורה אינה תואמת את לוח הזמנים הרגיל.

יום העצמאות

ב 4/7 חל יום העצמאות האמריקאי. ביום זה מתקיימות חגיגות בכל רחבי ארה"ב ומציינים אותו באירועים שמחים לאורך כל היום וזיקוקים בערב. ביום העצמאות בתי הספר ומשרדי הממשלה סגורים. התחבורה הציבורית עובדת ביום זה באופן חלקי ואם תחליטו לצאת לבלות ברכב ייתכן מאד שתיתקלו בפקקים.