החזר מס בארה"ב לשכירים, הורים וסטודנטים

האם אתה ישראלי בעל אזרחות אמריקאית? אולי גם לך רשות המיסים האמריקאית צריכה להחזיר כסף…

תשמחו לדעת כי ממש כמו בישראל גם בארצות הברית ניתנים החזרים מרשות המס עבור מקרים שונים.

בדומה לרשות המס בישראל גם אצל ידידנו האמריקאים נערכים אומדני מיסים המחושבים על בסיס שנתי. משכך, מנוכה המס על פי תדירות המשכורת (חלק לא מבוטל זוכה למשכורת שבועית) אך כל זאת בראייה ובחישוב שנתיים, דבר שלא מאפשר לקחת בחשבון שינויים המתחוללים בחייו של העובד במהלך השנה.  בשורות הבאות נסקור חלק מהמקרים הבולטים אך אין זה מהווה תחליף לייעוץ עם רואה חשבון אמריקאי שיראה את התמונה הכוללת.

החזר מס לשכירים

נדרשת לעשות רילוקיישן לארה"ב בגין צרכים של המעסיק או החלטת כי אתה רוצה להשתכר בכבוד אצל הדוד סאם. תדע כי יתכן מאוד ואתה זכאי לקבל החזר מס בארה"ב. ניכוי מיסים עודף הינו עניין שכיח למדי עבור עובדים שכירים אשר היו חלק ממעגל העובדים במשק האמריקאי. נפוץ מאוד המקרה בו עובד שכיר המועסק רק מספר חודשים במהלך השנה הקלנדרית אך בפועל נוכו לו מיסים שהתבססו על חישוב שנתי. במקרה זה יצטרך להיות העובד מפוצה בהחזר מיסים עבור אותם החודשים בהם לא עבד.

 

בנוסף, ישנם שינויים אישיים בחייו של אדם כגון: נישואים (מצב משפחתי משתנה), ביטוחים (בריאות למשל), הוצאות לצרכי עבודה(אפילו אלה שנעשות לצרכי מעבר הדירה), ילדים הבאים לעולם ואף כניסתם לעולם ההשכלה הגבוהה שעתיד לזכות במיסים, על כך בהמשך.

 

לפיכך, יש להתעדכן בקריטריונים אותם קובעים רשויות המיסים ולפעול בהתאם. זכרו כי החזר מס יכול להיות שווה עשרות וגם מאות אלפי דולרים (כתלות ברמת ההכנסה וחבות המס) ולא כדי להקל ראש בדבר.

 

אם בחרתם לעשות כן אז רצוי לפנות לאיש מקצוע המעורה ברזי המיסוי האמריקאי. בעזרתו ניתן להגיש דוח מס שנתי עם הצהרה על כל ההכנסות השנתיות ובו לכלול את כל ההוצאות המוכרות במיסים ויכולות להגדיל את גודל ההחזר.

 

החזר מס לעובדים עבור הילדים

על מנת לעודד תעסוקת הורים ניתנה הטבת מס המזכה הורים לילדים עד גיל ,17 העומדים בקריטריונים נוספים הנקבעו על ידי לשון החוק, בסכום שנתי לא מבוטל של אלף דולר בגין כל ילד. בין הקריטריונים הבולטים ישנם רמת הכנסת ההורים, מגורים משותפים של הילד בבית ואזרחות אמריקאית לבטח.

 

לסיכום,

כפי שניתן להבין עולם המיסים בארה"ב מספק אפשרויות רבות לעובדים שכירים וכל זאת על מנת לעודד אותם לצאת אל שוק העבודה. אז אם כבר יצאתם ודאו כי אתם מנצלים את כל ההטבות המגיעות לכם על פי חוק. זכרו כי ישנם רואי חשבון המתמחים במיסוי אמריקאי וישראלי ויוכלו לסייע לפתרון במגוון סוגיות ולהקל על תהליך קבלת החזר המס בארה"ב.