ויזת תיירות לארה"ב

ויזה לארצות הברית

כל אזרח ישראלי אשר מעוניין להיכנס לגבולות ארה"ב צריך להחזיק בויזת כניסה. הכניסה לארה"ב מתאפשרת אך ורק עם ויזה שיכולה להיות ויזת תיירות, עבודה או ויזת סטודנט. ויזת התיירות היא הויזה הפופולרית ביותר אשר מיועדת לכל מי שרוצה לבקר בארה"ב ולטייל בה. ויזת תיירות מעניקה אשרת כניסה לארה"ב אך אינה מאשרת למי שמחזיק בה לעבוד בגבולות המדינה.

תהליך הוצאת הויזה

תהליך הוצאת ויזת התיירות זהה לכל אזרחי ישראל אשר אינם מחזיקים באזרחות נוספת שמאפשרת להם להיכנס לארה"ב ללא ויזה. תהליך הוצאת הויזה כולל מילוי טופס מקוון, רישום בקשה לויזה, תשלום אגרה והופעה לראיון בשגרירות ארה"ב ביום ובשעה שנקבעו לכך. מועמדים אשר גילם תחת 14 או מעל 80 ויזה לארצות הבריתיבצעו את כל שלבי הוצאת הויזה למעט הגעה לראיון בשגרירות.

שלב ראשון- מילוי הטפסים

מילוי הטפסים מתבצע באופן מקוון ויש לחתום עליו בחתימה אלקטרונית. לאחר שליחת הטופס לא ניתן לבצע תיקונים וטופס שלא ימולא כראוי יכול להוביל לפסילת הויזה ולכן מומלץ לעבור עליו בקפדנות לאחר המילוי.

שלב שני- רישום בקשה, תשלום האגה לויזה וקביעת ראיון בשגרירות

על המועמד לקבלת הויזה להירשם במערכת הבקשות של שגרירות ארה"ב, לשלם את האגרה ולבקש ראיון דרך האתר של שגרירות ארה"ב. לאחר קביעת התור מתקבלת הודעת זימון לאי- מייל שכוללת את כל פרטי ההזמנה. יש להביא לראיון העתק של ההזמנה אשר נשלחה במייל.

שלב שלישי- הכנת מסמכים והגעה לראיון

בעת ההגעה לראיון בשגרירות יש להביא את המסמכים הבאים: אישור הבקשה להוצאת הויזה (160-DS), תמונת פספורט צבעונית בגודל 5*5 ס"מ (על התמונה להיות מצולמת עד חצי שנה לפני יום הראיון), דרכון בתוקף, דרכונים קודמים ועותק של מכתב ההזמנה לראיון כפי שנשלח במייל.

אל הראיון בשגרירות יש להגיע ביום ובשעה המדויקים שנמסרו במייל ועם כל הטפסים הנדרשים שצוינו. חשוב לציין כי המטרה של השגרירות היא לסנן אנשים אשר עשויים לבוא להשתכן במדינה באופן שאינו חוקי ולכן השאלות יהיו בהתאם. ויזת התיירות מאפשרת לכם לעשות דבר אחד בארה"ב והוא לבקר בה, כלומר לא תוכלו לעבוד ללא אישור מתאים או לחיות בה מעבר לזמן שנקבע לכם. לכן, חשוב בראיון להסביר מהי מטרת הביקור שלכם ולמעשה להוכיח שאין בכוונתכם להשתקע בה.

שלב רביעי- קבלת הויזה

לאחר הראיון מתבקשים המועמדים להשאיר את הדרכון שלהם בשגרירות. הדרכון עם הויזה בתוכו יגיעו למועמדים חזרה בדואר תוך 5 ימים מיום הראיון.