ויזת עבודה לארה"ב

ויזת עבודה לארה"ב

אזרח ישראלי אשר מבקש להיכנס לגבולות ארה"ב צריך להחזיק בויזה תקפה. בין הויזות אותן ניתן להוציא נמצאות ויזת תיירות, סטודנטים וויזת עבודה. ויזת העבודה היא הויזה היחידה אשר מאשרת עבודה בתחומי ארה"ב.

ישנן מספר דרכים להוציא ויזת עבודה לארה"ב כשהדומה בין כולן הוא שעל המעסיק להיות נותן חסות ולהציג אישור כי בכוונתו להעסיק אתכם. בין ויזות העבודה קיימות ויזת עובד מיומן (H), עובד המשנה את מיקום העבודה שלו= רילוקישיין (L), עובד בעל כישורים מיוחדים (O), ספורטאי/ אמן/ בדרן (P), ויזת מבקר במסגרת חילופי תרבות בני"ל (Q).

לפני תחילת התהליך יש לפנות אל נותן החסות= מעסיק על מנת שימלא את אישור העבודה. אישור העבודה ניתן על ידי מחלקת ביטחון פנים של שירותי האזרוח וההגירה האמריקאים (אשר נקראים גם USCIS). לאחר אישור הבקשה, תישלח הודעת פעולה למגישי הויזה (או עו"ד מטעמם) ולמעסיק "הודעת פעולה" שלאחריה ניתן להגיש את הבקשה לויזה המתאימה עבורכם.

מי יכול לקבל ויזת עבודה לארצות הברית?

ויזת עבודה לארה"ב היא הויזה היחידה איתה ניתן לעבוד באופן חוקי בארה"ב. הויזה ניתנת לאחר בקשה מהמעסיק אשר מוכן לתת חסות לעובד שיגיע אליו ובכך הוא למעשה מבטיח כי אותו עובד לא יתפוס מקום של עובד מקומי או יגיע למדינה ויתחיל בחיפוש עבודה. בין סוגי ויזות העבודה ניתן להפיק: ויזת עבודה לארה"ב

(H) ויזת עובד מיומן= עובד בעל השכלה מיוחדת וכישורים עבודה יוכל לקבל ויזת עובד מיומן. על מנת לקבל את הויזה מומלץ להכין מסמכים המעידים על ההשכלה וכן על הניסיון המקצועי.

(L) ויזת שינוי מקום עבודה/ רילוקיישן= חברה אשר מעוניינת להעביר עובד שלה לסניף בתוך החברה או לעבודה בחברת בת, תוכל לבקש אישור לרילוקיישן. על המועמד להיות מנהל בכיר או בעל ידע ייחודי שמצריך את העברתו לסניף זה.

(O) ויזת כישורים מיוחדים= אדם בעל כישורים מיוחדים בתחומי המדעים, ספורט, אמנות, חינוך או עסקים, יוכל לבקש להיכנס לעבוד בארה"ב על סמך כישורים אלו. כמובן שעל המועמד להציג אישורים שונים לכישורים אלו.

(P) ויזת ספורטאים, אמנים ובדרנים= העוסקים בתחומים אלו יוכלו לקבל ויזת עבודה בתנאים מסוימים. ויזת ספורטאי יכולה להינתן למשך 5 שנים אם הוא מגיע לבד או שישה חודשים אם הוא חלק מקבוצה ואילו אמנים שמגיעים לבד לארה"ב יוכלו להוציא ויזה לאירוע ספציפי.

(Q) ויזת חילופי תרבות= במסגרת תרבות בינלאומית כמו קיום אירועים יוכל המועמד להגיש בקשה לויזת עבודה.

ויזת תיירות

לאחר אישור בקשת ויזת העבודה יש להוציא גם ויזת תיירות למועמד ולבני משפחתו, אם אלו נוסעים איתו לארה"ב. הליך הוצאת ויזת התיירות זהה להליך אותו מבצעים כל המועמדים לקבלת ויזה בארה"ב, גם עבור אלו שקיבלו אישור לעבוד בה. בני המשפחה אשר מצטרפים למועמד שקיבל אישור עבודה לא יוכלו לעבוד בגבולות ארה"ב עם ויזת התיירות.