5 נתונים רלוונטיים על ארה"ב למתכננים לעבוד בה

עבודה בארצות הברית

ארה"ב היא אוסף של מדינות (50 מדינות ומחוז פדראלי) השוכנות בצפון יבשת אמריקה. שטחה של המדינה הוא 9.83 מליון קמ"ר והאוכלוסייה שבה אינה רק גדולה בהתאם למרחב אלא גם מגוונת מאד. ארה"ב היא מדינה שהוקמה ממהגרים ועד היום רבים מגיעים אליה לצורך מגורים קבועים או עבודה זמנית כדי להגשים את החלום האמריקאי. במידה ואתם מתכננים להגיע לארה"ב לצורך עבודה הנתונים הבאים בוודאי יעניינו אתכם:

טיסה לארה"ב

זמן הטיסה לארה"ב משתנה בהתאם למדינה אליה רוצים להגיע ולדרך בה טסים. ניתן למצוא טיסות ישירות לארה"ב, אך רוב המגיעים אליה מישראל יבצעו טיסה עם לפחות עצירת ביניים אחת. זמן הטיסה יכול להימשך בין 10-18 שעות כאשר עם עצירה החוויה יכולה להימשך גם יותר מכך ויש שבוחרים לעשות עצירה ארוכה באירופה ולנצלה ליום טיול.

הפרשי שעות

הפרשי השעות בין ישראל לארה"ב נעות בין 7 ל-10 שעות כאשר ישראל מקדימה את ארה"ב. למשל, ההפרש בין ישראל וניו יורק הוא 7 שעות (תלוי בשעון קיץ וחורף) ולכן כאשר בארץ השעה היא 19:00, בניו יורק השעה 12:00 (וכך גם בוושינגטון הבירה ופילדלפיה). הפרש השעות בין ישראל ללוס אנג'לס עומד על 10 שעות כך שכשהשעה 19:00 בישראל, השעה בלוס אנג'לס היא 07:00.

שפה מדוברת

אמנם בארה"ב מדברים אנגלית כשפה רשמית, אך כיוון שאל המדינה מגיעים מהגרים רבים ניתן למצוא ריכוזי מגורים, שכונות וערים בהם השפה המדוברת ביותר היא דווקא ספרדית בשל ריכוז מקסיקנים, סינית בשל ריכוז סינים או אפילו עברית בשכונות של ישראלים לשעבר.

מזג אוויר

קשה מאד להגיד איזה מזג אוויר יש בארה"ב כיוון שארה"ב היא ענקית ובכל מקום ישנו מזג אוויר אחר. ישנן מדינות גשומות, ישנן מדינות של שמש. עם זאת, לפני התחלת עבודה בארה"ב ניתן לברר לתקופה הקרובה איזה מזג אוויר צפוי להיות במקום ויותר מכך, להיות רגועים כי ניתן לשער שאת רוב הבגדים יהיה הרבה יותר זול לקנות במקום מאשר בארץ ולהעמיס על המזוודה.

אוכל מקומי

למי שמגיע מחוץ לארה"ב נדמה לפעמים כי הג'אנק פוד הוא המאכל הלאומי. כל מי שאוהב לצאת לדוכני הפאסט פוד ימצא שפע של דוכנים כאלו בקלות כשבין הרשתות המוכרות ניתן למצוא את מקדונלד'ס ופיצה האט המוכרות גם בארץ וכמובן רשתות נוספות רבות שחלקן לא הצליחו במיוחד בשוק הישראלי וחלקן אפילו לא ניסו להיכנס אליו. עם זאת, ארה"ב היא מדינה של שפע ועל כן ניתן למצוא בה הכל מהכל, כולל סופרים רחבי ידיים בהם ניתן לערוך קניות ולבשל בבית ממש כמו בישראל.