עבודה בעגלות – מתי כדאי לעבוד?

עבודה בעגלות בארה"ב

אחת השאלות אשר עולות בפורומים רבים וגם מופנות אלינו היא מתי כדאי לעבוד בארה"ב ואיזו עונה היא הכי טובה כדי להרוויח הרבה כסף. ברור כי צעירים אשר מגיעים לעבוד בארה"ב מעוניינים להרוויח הרבה כסף ולכן שאלה זו לגיטימית וננסה לתת עליה תשובה מלאה.

סוג העבודה

אם אתם חושבים לעבוד בארה"ב תוכלו לשים לב במהרה כי ישנן מספר עבודות אשר עומדות לרשותכם. רוב הצעירים שמעו על עבודה בעגלות וירצו לעבוד בה אם כי ישנם גם צעירים אשר מחפשים עבודה כ"נני" (שמרטפית למשפחה שמתגוררת יחד איתה בחלל משלה) או בעבודות כמו מכירת ציורים, הובלות ואבטחה. צעירים אשר אינם בוחרים לעבוד בעגלות או במכירות צפויים להרוויח את אותה המשכורת לאורך כל השנה ולכן אין כל חשיבות באיזו תקופה יגיעו לעבוד.

עבודה בעגלות

עבודה בעגלות היא עבודת מכירות בקניונים ומרכזי קניות והשכר עליה הוא שכר הניתן באחוזים. כלומר, על כל מכירה המתבצעת ישנו אחוז שהולך למוכר (כלומר לצעירים העובדים) ומכאן נגזרת המשכורת. כיוון שהמשכורת נבנית מאחוזים ככל שישנם יותר אנשים בקניונים ובמרכזי הקניות כך הסיכוי להרוויח עולה יותר (פירוט אפשר למצוא בתשובה כאן). ועם זאת חשוב לדעת כי מוכרים משופשפים, חביבים ומיומנים יוכלו להרוויח הרבה כסף גם כאשר תנועת אנשים נמוכה.

עונת הכריסמס

עונת הכריסמס נחשבת לעונה פעילה מאד מבחינת התנועה בקניונים ובמרכזי הקניות ובנוסף לכך רוב המבקרים במקום מגלים נכונות לעשות קניות והם פתוחים יותר לשיחות ולמוצרים שלא בטוח שהתכוונו לקנות. אף על פי שלרוב מרוויחים יותר בעונה זו, גם האינטנסיביות של העונה גבוהה הרבה יותר, כלומר מבצעים יותר שיחות מכירה, רואים יותר אנשים ומרגישים את המתח שבעבודה.

מכירות לאורך כל השנה

לאורך כל השנה אפשר לעבוד בעגלות בקניונים ובמרכזי קניות. אנשים קונים כל השנה ולכן יש תמיד הצדקה לעבודה. מובן שישנן עונות בהן יש פחות תנועה של קונים, אך אין זה אומר שאי אפשר למכור להם. כדי ליהנות ממכירות גבוהות יש להיות בעלי מוטיבציה גבוהה, הקשבה למנהל הצוות שתפקידו להכשיר לעבודה, לחייך וללמוד להשתפר. עובד טוב יוכל למכור ולהרוויח הרבה כסף גם לא בעונת הכריסמס אך לעומתו עובד חסר נכונות להצלחה לא יוכל להרוויח כראוי גם בעונות החזקות.

השאלה הכי חשובה

אחת השאלות הפופולריות ביותר היא כמה כסף מרוויחים בעבודה בעגלות וכמה אחוזים מתקבלים על כל מכירה, אך לא בטוח שזו השאלה הכי חשובה. רבים מגלים כי שאלה לא חשובה פחות מכמה כסף תוכלו להרוויח (כלומר אלו אחוזים תקבלו) היא עם מי אתם עובדים. חשוב לברר איזו הדרכה תקבלו, מי ילווה אתכם במהלך העבודה, אם החברה תיתן לכם תחושת ביטחון ותסייע לכם וכן אלו פעילויות תציע לכם החברה מעבר לשעות העבודה ואיפה תעבדו (כלומר הסביבה).

ביציאה לעבודה בעגלות בארה"ב תוכלו לבחור בחברה אשר תומכת בעובדים שלה, מעמידה לרשות העובדים מנהל צוות שתפקידו לא רק לפקח אלא בעיקר ללמד ולעזור לכם למכור יותר וחברה אשר דואגת לעובדים שלה, גם מחוץ לשעות העבודה (קראו כאן על השאלות שמומלץ לשאול את החברה לפני שטסים לארה"ב).