סיפור אישי על חייל משוחרר שהגיע לעבוד בעגלות בארה"ב

עבודה בארה"ב

התקופה שלפני השחרור מהצבא הייתה עבורי תקופה של חופש מוחלט. הייתי בטוח שהעולם פתוח לפני ורק מחכה שאני אצא אליו. הייתי בחופשת שחרור אז לא דאגתי לגבי כסף או מה אני אמור לעשות עם עצמי כל היום. ביליתי עם חברים מהיחידה ועשיתי כל מה שעלה על דעתי.

כשהגיע יום השחרור הייתי משוכנע שהכול  יישאר אותו הדבר ובשמחה הגעתי להזדכות על הציוד וגם על תקופת השירות (כמובן, עד לצו המילואים הקרוב). חזרתי הביתה לאחר טופס הטיולים שלי ושום דבר לא היה דומה. פתאום הבנתי שעכשיו אני חייל משוחרר, אין לי מדים שאני צריך לעלות עליהם כדי לצאת איתם לבסיס ואין לי עבודה אחרת. כמובן, עדיין היו לי את החברים שלי ועדיין יכולנו לצאת לבלות אבל הבנתי שאני חייב לדאוג גם לכסף שייכנס אליי לחשבון.

לאחר תקופה קצרה

תקופה קצרה לאחר השחרור התחלתי להבין שהחיים בארץ יקרים… רציתי לבלות כמה שיותר וחשבתי לתכנן טיול של כמה חודשים במזרח והבנתי שהדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לחפש עבודה. עבודה למשוחררים התאימה לי מבחינת החשיבה; לעבוד בתחנת דלק, בעבודה לא קשה ובסיום תקופת העבודה ההכרחית לקבל מענק על העבודה שלי. הגעתי לכמה תחנות דלק עד שמצאתי תחנה שזקוקה לעובדים, התקבלתי לעבודה וקיבלתי משמרות ערב (כלומר אלה שנמשכות לתוך הלילה) רבות.

לאחר כחודש קיבלתי את המשכורת הראשונה שלי, הסתכלתי עליה והבנתי שעד שאני לא אקבל את המענק אני לא באמת אהנה מכסף כמו שאני מצפה. במקביל התחלתי לברר כמה יעלה לי הטיול שאני חולם עליו והבנתי שזה הזמן לחפש עבודה רווחית טובה וכך הגעתי לברר על עבודה בארה"ב לחיילים משוחררים (אם כי עוד לא עזבתי את תחנת הדלק).

עבודה בארה"ב לחיילים משוחררים

לאחר קריאה של מאמרים רבים, סיפורים אישיים ובירור על חברות שונות הבנתי כי עבודה בעגלות בארה"ב מושלמת עבורי. הבנתי שבעבודה זו אני אוכל להרוויח הרבה מאד כסף (הרבה יותר ממה שאני ארוויח גם לאחר שאקבל את מענק העבודה המועדפת) אבל הבנתי שזו לא הסיבה היחידה לעבוד בעגלות.

מבירור ראשוני הבנתי כי עבודה בעגלות לחיילים משוחררים היא עבודה אינטנסיבית שמתאימה רק למי שמוכן לעבוד קשה כדי להרוויח הרבה כסף. הבנתי שהעבודה מתקיימת בסביבה צעירה ושהחיים הם בדירה משותפת ואף על פי שהתחלתי להתרגל לרעיון שאמא שלי דואגת לי להכול  ולאוכל המפנק שלה, קרצה לי גם האפשרות לחיות חיים עצמאיים (ועוד בארה"ב).

בירור פרטים וקבלת החלטה

לאחר שהתקשרתי לברר פרטים על החברה ועל אופי העבודה התבלבלתי. הרגשתי שקיבלתי המון מידע ולא בטוח שאני מבין את כולו לעומק אז אחרי כמה ימים התקשרתי שוב לשאול עוד שאלות (יכול להיות שעל חלק כבר קיבלתי תשובה בשיחה הראשונה). שמחתי מאד שענו לי בסבלנות על כל שאלה ושבצד השני הייתה נכונות לעזור.

לקח לי זמן של כשבועיים כדי לקבל את ההחלטה שעבודה בעגלות בארה"ב היא העבודה המתאימה לי ביותר וכל השאר ממש היסטוריה. כנראה אני לא הייתי מקבל את ההחלטה הנכונה לי אם לא הייתי מתנסה בעבודה בתחנת הדלק, אך ההמלצה שלי לכל מי שבוחן עבודות לחיילים משוחררים, לברר גם על עבודה בעגלות. מי יודע, אולי גם אתם תיהנו כמוני ותרוויחו המון כסף.

(אגב, אם אתם עוד לא מבינים על מה מדובר אתם מוזמנים ללחוץ לקריאה על עבודה בעגלות בארה"ב).