מה תוכלו לעשות ביום החופשי שלכם?

יום כיף בעבודה בחול

אחת השאלות אשר מעניינות צעירים רבים אשר מעוניינים לעבוד בארה"ב היא אלו תנאים יהיו להם והאם יהנו מיום חופשי בשבוע כמו בעבודה בארץ. העבודה בארה"ב מתקיימת שישה ימים בשבוע וביום החופשי יכולים העובדים להחליט מה לעשות. חלק בוחרים לבלות יחד עם שותפיהם לדירה, חלק יוצאים לבילויי קניות וחלק מהצעירים לוקחים את רכב הדירה ויוצאים לטייל. לטייל בארה"ב

בילוי משותף באזור

ארה"ב היא מדינה ענקית ובכל מקום עבודה יש שלל מראות מסביב. בין היתר ישנם פארקים ענקיים בהם ניתן ליהנות, שפע של בתי קפה ומסעדות (חלק מהמסעדות הן רשתות מזון מוכרות וחלק פחות מוכרות ותוכלו למצוא גם מסעדות שף אם רק תרצו בכך), מסלולי הליכה/ ריצה ומגוון מוזיאונים, בתי קולנוע ומרכזי תרבות. צעירים רבים אשר עובדים בארה"ב בוחרים לבלות ביום החופשי שלהם במשותף עם חבריהם לדירה ולהתנסות בשפע אזורי הבילוי אליהם מגיעים המקומיים.

בילוי בקניונים

אחד הבילויים בו בוחרים הצעירים הוא "שופינג". אמנם העבודה בקניונים היא עבודה מול חנויות כל הזמן, אך אין הדבר דומה ליציאה לקניות ביום החופשי. בארה"ב ישנן את רשתות האופנה המובילות ולא פעם במחירים נמוכים בצורה משמעותית מהארץ ועל כן בילוי בקניון הופך לעתים גם ביום החופשי לבלוי וכיף שאינו דומה כלל ליום העבודה.

טיול עם רכב הדירה

לרוב, עמוד לרשות הדירה רכב וניתן לנצלו לטיול ביום החופשי. הדיירים אשר חולקים את הרכב יכולים להחליט האם לצאת לטיול יחדיו או לאפשר לאחד מהדיירים ליהנות ממנו ביום החופשי ובאמצעותו לגלות עולם. כמובן, ארה"ב היא ענקית ולא מספיק יום אחד כדי לטייל, אך במשך חודשי העבודה ניתן לגלות חבלי ארץ יוצאי דופן שאינם דומים כלל לנוף הארצישראלי. ישראלים אשר ירצו בכך יוכלו להמשיך לאחר תקופת העבודה לערוך טיול ארוך יותר בארה"ב לאחר שהם מרגישים בטוחים לנהוג בה ולשוחח עם התושבים ללא מגבלת שפה.

ומה עם בילוי בערבים חוגגים בערבים

העבודה בקניונים כמו רוב העבודות בארה"ב מסתיימת בשעה סבירה עבור כל מי שמחפש חיי לילה מהנים. אין צורך לחכות ליום החופשי על מנת להגיע לפאב טוב ולהשתחרר, יש שבוחרים לחגוג מדי פעם גם באמצע השבוע וזהו אינו הבילוי היחיד עבור צעירים שעובדים בארה"ב. ישנן דירות רבות שיש להן הווי מיוחד משלהן והוא כולל ארוחות משותפות, צפיה בסרטים או בתוכניות מקומיות והעברת הערב במשותף.

 

הזמן החופשי של העובדים הוא הזמן שלהם לעשות כל שעולה על רוחם והוא נותן להם את האפשרות לנוח, לבלות ולגלות עולם. צעירים רבים מעידים כי המפגש עם צעירים ישראלים נוספים מקל עליהם לבלות ביום החופשי כשאינם רוצים לצאת לבד, אך עם זאת ישנם צעירים או מצבים בהם הבחירה היא לצאת לבד או להישאר ברוגע בדירה ביום החופשי. למעשה ניתן לומר כי הזמן הפנוי של העובדים הוא עבורם ובאפשרותם להעביר אותו בדרך האישית הטובה ביותר ללא כל מגבלה.