ללמוד ללא לחץ כלכלי

ללמוד ללא לחץ כלכלי

הלחץ הכלכלי הולך ומתעצם משנה לשנה וצעירים שרוצים ללמוד לתואר הנכסף מתמודדים לא רק עם הצורך להגיע לנקודת הפתיחה שתאפשר להם להתקבל לתואר (מבחינת ציונים) אלא גם עם התמודדות כלכלית למימון התואר ומימון המחייה.

עלויות צפויות בתקופת התואר

העלויות הצפויות בתקופת התואר נחלקות בין התשלום ללימודים ותשלומי מחיה. התשלום ללימודים כולל המחיר שגובה מוסד הלימודים עצמו, עלות ספרים, מחברות ועוד. העלויות של המחיה משתנות בין הסטודנטים; ישנם סטודנטים שממשיכים לגור עם ההורים, יש שמתגוררים במעונות ויש ששוכרים דיור. מעבר לכך, מצטרפות עלויות נסיעות, עלויות בילויים וכמובן מי שלא מתגורר בבית צריך לממן לעצמו את כל המחיה כולל האוכל, תשלומי החשמל והחשבונות השונים.

השפעת הלחץ הכלכלי על יכולות הלימוד

ללחץ הכלכלי יש השפעה על כולם. צעירים רבים אשר רוצים להתחיל במסלול חדש בחיים נתקלים לראשונה בצורך לממן את החיים שלהם ולהתמודד עם תשלומים שלא תמיד הם מוכנים אליהם. נכון להגיד שצעירים רבים נעזרים בהורים, אך לא כל ההורים יכולים לעזור ולא כולם יכולים לעזור במידה הנדרשת.

הלחץ הכלכלי יכול להשפיע על היכולות בתקופת הלימודים, על ההצלחה וכמובן הוא מצריך לעבוד שעות רבות. העבודה המרובה מקשה על היכולת להתרכז בלימודים והדבר מתבטא במיוחד בתקופת הבחינות והגשת עבודות. כמובן, אין הדבר אומר שאי אפשר לשלב בין עבודה ללימודים, אך הוא כן אומר שמומלץ מאד להגיע ללימודים עם יכולות כלכליות כך שאפשר יהיה להתרכז בלימודים עצמם ופחות בלחץ הכלכלי ובעבודה.

כיצד תממנו את הלימודים

ישנן כמה דרכים לממן את הלימודים (העלות של הלימודים עצמם ועלויות המחיה). אפשרות אחת היא לקיחת הלוואה בתנאים שונים (ישנן הלוואות אשר נותנות בהתחלה תקופת גרייס בה אין צורך עדיין להחזיר את התשלומים), להיעזר בהורים, לעבוד במהלך הלימודים ואפשרות נוספת היא לעבוד בארה"ב, לחסוך כסף ולממן את רוב התשלומים הנדרשים לתואר.

עבודה בארה"ב כמקפצה ללימודים

עבודה בארצות הברית היא עבודה מושלמת לצעירים בעלי מוטיבציה גבוהה שרוצים להרוויח הרבה כסף. הסיבות להגיע לעבודה זו משתנות בין אחד לאחר ורבים בוחרים להגיע לעבודה לפני הלימודים כדי ליהנות מחופש כלכלי במהלכם. במהלך עבודה בארה"ב יכולים הצעירים להגיע למשכורת ממוצעת של 5000$ (לפעמים גם יותר) כשעלויות המחייה נמוכות מאד.

כל מי שמעוניין להפחית את הלחץ הכלכלי במהלך התואר יכול לבחור להגיע לכמה חודשים לארה"ב ולחסוך כסף שיעזור לו לעבור את הלימודים בקלות. לעבודה מגיעים גם סטודנטים בחופשות שלהם (בעיקר אלו שכבר מנוסים שמחים לחזור שוב בחופשות ולהרוויח עוד כסף להמשך רגוע של הלימודים) ומגיעים גם צעירים לאחר התואר. צעירים רבים שנטלו הלוואות לצורך מימוש הלימודים מבינים כי הדרך הטובה ביותר עבורם להתחיל את חייהם ללא דאגות היא עבודה בארה"ב (מה גם שהיא מאפשרת לבלות לאחר הלימודים האינטנסיביים לפני בניית הקריירה).