חוויה אישית של עבודה בארה"ב – חלק שמיני ואחרון

חווית עבודה בארה"ב חלק אחרון

את החלק הזה אני כבר כותבת מהארץ, מהלימודים, מהשגרה. אני מנסה לחזור אחורה, להיזכר בעבודה בארה"ב ולסכם את החוויה שעברתי (מי שעוד לא קרא יכול לעבור לקרוא מההתחלה על החוויה האישית שלי בעבודה בארה"ב).

במהלך הלימודים רבים שואלים אותי למה ניגשתי לעבוד בארה"ב, כמה קשה הייתה העבודה וחלק אפילו שואלים אותי אם אני לא מצטערת שרק הייתי עסוקה בטיולים ובילויים. אז לפני שאני אתאר את כל היתרונות של עבודה בארה"ב ומהם היתרונות שלי כסטודנטית בוגרת של עבודה זו, אזכיר שעבדתי תקופה ארוכה יחסית בעגלות בסן פרנסיסקו ושהפסקתי את העבודה כדי לטייל מעט ולחזור לצורך לימודי התואר הראשון שלי.

מהם היתרונות של העבודה בארה"ב לפני הלימודים

כבר כשהייתי בצבא ידעתי אלו לימודים מעניינים אותי. ידעתי גם שהלימודים עולים לא מעט כסף ושאני טיפוס שאוהב גם ליהנות מהחיים ולכן רציתי לדעת שאני לא אצטרך לוותר על בילויים במהלך הלימודים (מבחינה כלכלית, מובן שחשוב לי מאד ללמוד לקראת כל בחינה). עבודה בארה"ב מביאה איתה כמה יתרונות בולטים ובמיוחד למי שמתכנן להיכנס לתוך מסלול חיים.

כסף, כסף והורדת דאגות כלכליות

אני מסתכלת על סטודנטים מסביבי, נאבקים בתשלומים השונים במהלך התואר וכל מה שכרוך בחיים בתקופה זו ואני שמחה שנסעתי לעבוד בארה"ב והרווחתי מספיק כסף כדי ללמוד ברוגע. כמובן, אני לא בזבזנית, הרווחתי את הכסף בעבודה מאומצת מעבר לים ואני מעריכה כל שקל, אבל אני מעבירה את הזמן ברוגע, יודעת שיש לי כסף למה שאני צריכה וכששואלים אותי אם לא ויתרתי על טיול גדול (עשיתי טיול קטן שהיה מהנה מאד), אני מסבירה שהעבודה אפשרה לי לשלב בין הנאה בעבודה וברוגע כלכלי במהלך הלימודים.

ביטחון עצמי באנגלית

בהשוואה להרבה מאד סטודנטים אני יכולה להגיד בפה מלא שיש לי ביטחון בשפה האנגלית. ברור כי רבים ניגשו לתואר כשהם עשו בגרות ברמת חמש יחידות, אך לא כולם מרגישים נוחים עם רמת האנגלית שלהם. העובדה שבמשך חודשים דיברתי באנגלית ושיפרתי אותה אפשרה לי להיכנס ללימודים בטוחה במה שאני יודעת ובטוחה ברמת האנגלית שלי שיש לה דרישה.

ניסיון במגורים עצמאיים

נכון יהיה להגיד שישנם רבים שמטיילים בעולם ומסתדרים בכוחות עצמם, אך הדבר שונה מעבודה ומגורים עצמאיים. חלק בלתי נפרד מעבודה בארה"ב הוא ליצור חיים עצמאיים בשותפות. כלומר, הייתי צריכה לחלוק את הדיור עם עוד צעירים (שלא הכרתי בשלב הראשון, לדאוג לבית על כל המשתמע מכך (ניקיון, הכנת אוכל) ולמדתי להסתדר במסגרת תקציב שקבעתי מראש וגם ליהנות מהריחוק מהבית והעצמאות.

לסיכום…

זהו הסיכום של החוויה שלי בעבודה בארה"ב. לאחר העבודה התחלתי ללמוד לתואר הראשון שלי והרגשתי שהעבודה חיזקה אותי גם מבחינה כלכלית וגם מבחינת החוויה שעברתי וכל פעם שמישהו שואל אותי למה יצאתי לחו"ל כדי לעבוד קל לי מאד לתת את התשובה ואני שמחה על כל רגע וגם… קצת מתגעגעת.