חוויה אישית של עבודה בארה"ב – חלק שישי

אווירת חגים בארה"ב

בבלוג זה אני מספרת על החוויה האישית שלי הקשורה לעבודה בארה"ב. בפעם הקודמת סיפרתי קצת על העבודה בסן פרנסיסקו ועל התקופה שהכינה אותי לתקופה העמוסה ביותר בעבודה, תקופת הכריסמס. הפעם אני רוצה להתרכז בתקופה שלאחר החגים, לספר לכם כמה נהניתי וגם מה גרם לי להחליט להפסיק את העבודה.

תקופת הכריסמס הייתה התקופה החזקה ביותר מבחינת השכר וגם התקופה האינטנסיבית ביותר. כשהתחלתי לחשוב על עבודה לאחר הצבא ולחפש כסף טוב ולגלות את העולם, לא חשבתי שאני אוכל להרוויח כל כך הרבה כסף כמו שהרווחתי בארה"ב ובוודאי בתקופת הכריסמס.

לעבוד בארה"ב בתקופת החגים

עבודה בארה"ב
בתקופת החגים היא עבודה מאד אינטנסיבית. קונים רבים מגיעים לקניונים (הרבה יותר מבימים רגילים) כשהם באים במטרה לקנות ולמצוא מתנות ליקיריהם. המשמעות של ימים אלו היא שמוכרים יותר אבל גם שעובדים יותר. הרגשות שעולים בתקופת העבודה הם רבים ומעורבבים זה בזה. יש התרגשות רבה גם בזמן העבודה עצמה ובשיחות הרבות עם הקונים וגם בסיום של כל יום עבודה כשנוחתת ההבנה מה גובה המכירות ולאיזו משכורת המכירות יובילו בסופו של דבר.

בתוך ההתרגשות החיובית עולות תחושות נוספות כמו למשל לחץ מכמות האנשים שמגיעים לקניות ועייפות בסיומו של כל יום. בתקופת החגים מצאתי את עצמי נחה הרבה יותר בסופי השבוע ומבלה פחות מהרגיל. תקופת החגים היא בדרך כלל רווחית יותר משאר התקופות גם בשל העובדה שרבים נהנים להוציא כסף וגם בשל הלחץ של האנשים למצוא מתנות ליקיריהם.

סיומה של תקופת החגים

סיומה של תקופת החגים משמחת מאד. אווירת החגים היא יוצאת דופן, הרחובות מקושטים והשמחה בכל מקום. בנוסף לכך, לאחר הלחץ של העבודה והאינטנסיביות היום יומית נעים מאד לנוח טיפה ולהוריד מעט מקצב המכירות. כמובן, ההבדל בין תקופת החגים לבין התקופה שאחריה מתבטא גם במשכורת, אך כשאני מסתכלת על התמונה הכללית של המשכורת שהרווחתי בעבודה אני יודעת שלא יכולתי להרוויח בארץ את אותם סכומים.

בסופו של דבר גם אני חזרתי למשפחתי אך לאחר תקופת החגים המשכתי לעבוד בעגלות תקופה ארוכה ובפעם הבאה אספר על ההחלטות השונות שקיבלתי לאורך התקופה ואני מבטיחה גם פוסט סיכום לחוויה האישית שלי.

אגב, אם עוד לא קראתם את הבלוג כולו אתם יכולים להתחיל מההתחלה ולעבור לקרוא על חוויה אישית של עבודה בארה"ב מהחלק הראשון.