חוויה אישית של עבודה בארה"ב – חלק רביעי

חווית עבודה בארה"ב

אם עוד לא קראתם את הבלוג המלא לחצו כאן כדי לעבור לחלק הקודם או לחצו כאן כדי להתחיל לקרוא את הבלוג מההתחלה.

עבודה בארה"ב יכולה להיות במוקדים רבים. אישית, אני עבדתי בקליפורניה וכאן אנסה לספר על החוויה של קליפורניה בצל העבודה. כדי להעביר את החוויה אנסה להסביר למה חיפשתי עבודה בקליפורניה, מה גיליתי על העיר ועל התחושות האישיות שלי שעלו בי מהרגע שהתחלתי לעבוד ולאורך תקופת העבודה.

גם אני חיפשתי את החלום

כפי שכתבתי בפרקים הקודמים של הבלוג (למי שלא קרא אפשר להתחיל מהפרק הראשון בלחיצה כאן). לקראת השחרור מהצבא כבר התחלתי לחשוב מה אעשה לאחר השחרור. גם לי היו חלומות כמו טיול גדול במזרח וגם לי חשוב לממן את הלימודים לאחר הטיול וכשישבתי באחד מסופי השבוע הבנתי שיהיה לי קשה מאד לחסוך בארץ את הסכום הנדרש לי. לאחר שהחלטתי לעבוד בארה"ב הבנתי שאני צריכה גם לבחור חברה ולהחליט היכן אעבוד (הרי ארה"ב ענקית) כשאני החלטתי לעבוד בקליפורניה. חווית עבודה בארה"ב

אזורי עבודה ברחבי ארה"ב

מדי פעם שואלים אותי למה החלטתי לעבוד בקליפורניה ואיפה יכולים צעירים לעבוד בארה"ב. על ההחלטה למה לעבוד בקליפורניה אפרט מיד ועל השאלה איפה אפשר לעבוד בארה"ב יהיה קשה לענות כיוון שארה"ב היא מדינה ענקית וישנם מקומות רבים לעבוד. כיוון שארצות הברית גדולה והאפשרויות בה מגוונות ההמלצה שלי היא לבחון בכל מקום את הסביבה, המעסיק ואת תנאי העבודה ובהתאם לבחור את המקום הטוב ביותר.

למה החלטתי לעבוד בקליפורניה?

קליפורניה היא מדינה של שמש, מדינה שבה גרים עשירים רבים והיא מדינה שנהנית מעושר כלכלי. קליפורניה היא מקום אידאלי לנפוש בו, לטייל, לחגוג והיא מזמינה אליה צעירים רבים שמגיעים אליה מרחבי ארה"ב ומרחבי העולם. השילוב של מקום שאפשר לבלות בו עם אוכלוסיה מבוססת הפכה את ההחלטה אצלי לפשוטה מאד. אני חיפשתי מקום לשלב בו עבודה משתלמת עם בילוי ובירורים שערכתי נראה היה שמדובר במקום אידאלי עבורי.

דברים שגיליתי על קליפורניה

ישנם שלושה דברים שגיליתי על קליפורניה כבר בחודש הראשון:

  • שמש – אחד הדברים שגיליתי מהר מאד על קליפורניה היה השמש. השמש עשתה לי מצב רוח טוב וכנראה לא רק לי. היתרון של השמש התבטא גם אצל האנשים עצמם שנראו באופן כללי שהם חיים בתוך חופשה ארוכה וגם אצל בטיולים בסביבה.
  • אוכלוסיה מבוססת – העובדה שהאוכלוסיה מבוססת תרמה מאד לעבודה שלי בעגלות. הקניון שבו עבדתי היה מלא בעוברים ושבים שהגיעו למקום לא רק כדי לבלות ולהעביר כמה שעות אלא ממש כדי לקנות, מה שהפך את המכירה לפשוטה יותר עבורי.
  • אנשים נחמדים – אחד הדברים שגיליתי הוא שהאנשים בקליפורניה נחמדים. כמובן, לא בדקתי את כל האנשים, אבל אלו שהסתובבו בקניונים היו חביבים וחיכניים. רבים היו סבלניים אליי (אולי כי אימנתי היטב את שרירי החיוך שלי) וגם אם הם לא קנו לא הרגשתי לא נעים איתם.

בפעם הבאה אספר לכם מה דעתי על עבודה בתקופת הכריסמס ומתי כדאי להגיע לעבוד בעגלות.