חוויה אישית של עבודה בארה"ב – חלק ראשון

שופינג

לקראת השחרור מהצבא התחלתי לחשוב על מה אני רוצה לעשות עם החיים הבוגרים שלי. אלו חלומות יש לי לתקופה של אחרי הצבא. כמו רבים מחבריי חשבתי שטיול ארוך יהיה נכון עבורי לפני התחלת הלימודים והבנתי שמה שעומד בדרכי הוא העלויות הגבוהות והקושי לממן גם טיול וגם לימודים. כדי להבין איך אני מצליחה להגשים את החולמות שלי התחלתי לברר באתרים שונים ובפורומים באלו עבודות אוכל להרוויח את הסכום הנדרש לי להגשמת החלומות. שופינג

לעבוד ולהרוויח כסף להגשמת החלומות

האפשרויות אשר עמדו בפני הן לעבוד במלצרות ולקוות להרוויח הרבה טיפים, לעבוד בעבודה מועדפת אשר תעניק לי בסיומה סכום כסף נוסף ואפשרות נוספת הייתה לעבוד בארה"ב. ככל שחקרתי את האפשרויות נראה היה לי כי זו האפשרות הטובה ביותר. האפשרויות לעבוד בעבודה חדשה ויוצאת דופן, להכיר תרבות חדשה, לתרגל את יכולות האנגלית וכמובן להרוויח הרבה כסף קסמו לי יותר מכל האפשרויות. לאחר שיחות עם צעירים אשר עבדו בארה"ב ועובדים שם הבנתי שכל שנותר לי לעשות הוא לברר אודות העבודות השונות המוצעות לצעירים ולהחליט דרך איזו חברה לעבוד.

בחירת סוג העבודה

לאחר שקראתי ושמעתי על עבודה בארה"ב לצעירים גיליתי שישנן עבודות שונות בתחום. את עבודת ההובלות פסלתי מיד בשל נתונים פיזיולוגיים והתחלתי לברר אודות עבודת ה"נני" (שמרטפית במשרה מלאה) ואודות עבודה במכירות בקניונים. עבודת ה"נני" היא מול משפחה אחת וילדיה. העבודה כוללת הסעת הילדים ממקום למקום, ישיבה לארוחות משותפות, לעתים עזרה בשיעורי הבית ולמעשה להיות חלק בלתי נפרד מהמשפחה.

העבודה במכירות בקניונים מתבצעת בקניונים הגדולים של ארה"ב מול קהל רב שעובר במקום וביצוע מכירות. העבודה, כך מתברר, אינה דורשת ניסיון מראש והיא מאד רווחית ומספקת. כיוון שמעבר לכך שרציתי למצוא עבודה רווחית מאד רציתי גם לפגוש את אנשי המקום וליהנות מאווירה דינמית ופעילה שמתאימה לצעירים פלפלים כמוני.

לעבוד דרך חברה שתדאג לי

אחת ההחלטות שמשפיעות על העבודה בפועל היא החברה איתה מגיעים לעבוד. על פי המחקר שעשיתי הטוב ביותר לעשות הוא למצוא חברה כבר מהארץ ולא לרכוש כרטיס טיסה מתוך אמונה שאני אסתדר ואמצע מעסיק בארה"ב. התפקיד של החברה לחגוג בארה"בהוא לדאוג לכל הצרכים שלי כעובדת, לדאוג לי לעבודה, לדאוג שאקבל משכור, לדאוג להכשרה מתאימה שלי ולעזור לי בכל הנוגע להשתלבות בעבודה. אין לי כל ספק שהעובדה הגעתי לאתר usajobs סייעה לי להשתלב בעבודה בארה"ב.

בפעם הבאה אפרט על הדרך שלי לעבודה וקבלת הפנים שקיבלתי.