חוויה אישית של עבודה בארה"ב – חלק חמישי

חווית עבודה בארה"ב

בפעם הקודמת הרחבתי על ההחלטה שלי לעבוד בסן פרנסיסקו. סן פרנסיקו האירה אליי לאורך הדרך, פגשתי אנשים נפלאים, טיילתי באזור בסופי השבוע והאווירה הייתה טובה רוב הזמן. מבחינת העבודה בעגלות גיליתי כי האוכלוסייה האזורית מבוססת יחסית ולכן לאורך רוב התקופה הרווחים שלי היו דומים והפעם אני רוצה להרחיב קצת יותר על הנושא ועל התקופות החזקות במכירות ומתי כדאי להגיע לעבוד בארה"ב.

תקופות של העבודה

ממש כמו בארץ, גם בארה"ב יש תקופות בהן אנשים נוטים לנהור יותר לקניונים ותקופות שבהן הם רוכשים, אבל לא בכמות. בארץ ישנן שתי תקופות חזקות מאד במכירות בחנויות והן ראש השנה ופסח. שני החגים הללו מוציאים אנשים לחנויות, לרכוש מתנות וליזום את הקניות. בארה"ב התקופה בה אנשים נוטים לרכוש יותר היא תקופת הכריסמס (או נכון יותר השבועות שקודמים לכריסמס). כמובן, אנשים מסתובבים בקניונים, מגיעים לעגלות ורוכשים מוצרים, אך לקראת הכריסמס הם נוטים לרכוש בקלות רבה יותר ולרכוש יותר.

מכירות לאורך השנה

לאורך כל השנה אפשר לעבוד במכירות בעגלות. סן פרנסיסקו נחשבת למקום נעים מאד מבחינת מזג האוויר ולכן אנשים יוצאים מהבית לאורך כל השנה. לאורך כל השנה מבצעים מכירות בעבודה ואפילו מכירות גבוהות מאד ומעבר לכך באופן אישי אני ממליצה לכל מי שרוצה להגיע לעבוד בעגלות להגיע לפני הכריסמס כדי ללמוד היטב את העבודה וגם כדי להיכנס אליה בהדרגה.

מכירות לקראת הכריסמס

המכירות בעגלות תמיד עולות לקראת הכריסמס. זהו לא סוד שהאמריקאים יוצאים מהבית לקראת החגים, מחפשים מתנות מיוחדות ומוכנים לצאת עם שקיות עמוסות מהקניונים. מי שמכיר את העבודה היטב והתפשף בה יגיע לתקופת החגים מוכן ועם התלהבות רבה. אני הגעתי לארה"ב חודשיים לפני שהתחילה תקופת המכירות הגדולות והדבר אפשר לי להכיר את האנשים באזור, את ההתנהלות, להכיר את המוצרים ובסופו של דבר ליהנות ממכירות גבוהות מאד ולהרוויח בהתאם.

מתי כדאי לצאת לעבוד

לאחר שסיימתי לעבוד בארה"ב וחזרתי לארץ שאלו אותי צעירים רבים מתי הכי כדאי לצאת לעבוד בחו"ל ובעיקר אם כדאי לטוס לעבוד גם לא בחגים. התשובה לכך היא פשוטה מאד, מי שמגיע לעבוד בעגלות ישר בתקופה הכי חזקה בלי להתאמן מראש ולהכיר את העבודה, עלול למצוא את עצמו טובע בעבודה ונלחץ.

באופן אישי אני מאד ממליצה להתייחס לעבודה בעגלות כעבודה שיש בה הליך למידה וכעבודה שאפשר להרוויח בה תמיד. כמובן, תקופת החגים היא תקופת בונוס, היא עמוסה מאד, מרגשת, רווחית מאד ואינטנסיבית. אני ממליצה להגיע לפני החגים (לפחות חודש לפני אם כי עדיף עוד לפני) ולתכנן להישאר בעבודה גם לאחר תקופת זו כדי ליהנות לאחר האינטנסיביות מעבודה רגועה יותר ונינוחה.