חוגגים חגים רחוק מהבית

ארוחת חג בארה"ב

איך חוגגים חגים בלי ההורים?

אחת מבין הדילמות שעולות בקרב צעירים שיוצאים לעבוד בארה"ב נוגעת לריחוק מהבית, המשפחה והחברים. עבודה רחוקה מהבית יכולה להיות מאתגרת ואחד האתגרים מתבטא בגעגועים לבית. כיוון שהמגורים לאלו שעובדים בארה"ב הם עם צעירים נוספים והעבודה אורכת שעות רבות, הגעגועים מופיעים בעיקר בסופי השבוע והחגים. חוגגים חגים בארה"ב

לבלות עם חברים חדשים

כל מי שהגיע לעבודה בארה"ב יכול לשתף בחששות שהוא חווה לפני ההגעה למקום ועל השינוי שחל בו לאורך הזמן. כיוון שאף צעיר ישראלי לא מגיע לעבודה לבד וכיוון שתמיד יש בדירה עוד ישראלים וישנם מנהלים שתפקידם לעזור גם בהשתלבות במקום כשרוב הצעירים יוצרים חברויות חדשות ומהר. החברויות באות לידי ביטוי בבילויי ערב, נסיעות בסופי שבוע וגם בארוחות שישי משותפות וחגיגת חגים יחד.

בדירות רבות יוצרים הווי במהרה ורבים מוצאים עצמם מארחים בסופי שבוע וחגים חברים מדירות אחרות. הבילוי עם החברים הוא חלק בלתי נפרד מתקופת העבודה ורבים חוגגים את החגים היהודים, עושים יחדיו ארוחות ערב משותפות בימי שישי ומבלים. כמובן, החגים מעלים געגועים לבית ואף אחד לא מבטל את הגעגוע או אומר שהוא לא קיים ועם זאת ישנם פתרונות שונים שצעירים רבים משתמשים בהם כמו למשל ליצור קשר בסקייפ בזמן הארוחה כדי לשיר יחד או פשוט לתקשר עם ההורים לפני שמתחילים לחגוג.

גם החברה דואגת לעובדים

בכל הנוגע לחגים ולבילויים גם החברה משתתפת באחריות לעובדים והיא רוצה שכל עובד ירגיש בנוח כמה שיותר. החברה עצמה יוזמת פעילויות וימי גיבוש בין היתר מתוך רצון לתת לכל אחד להרגיש טוב עם עצמו ועם השהייה שלו בחו"ל.

לשמור על המנהגים

לגור עם צעירים ישראלים ולחגוג את החגים במשותף זו חוויה יוצאת דופן. כל מי שדואג לתחושה בחגים יכול להיות בטוח שיהיה לו עם מי לחגוג אותם. כמובן, החגיגה היא לא עם המשפחה (אם כי ישנם צעירים שיש להם קרובי משפחה שמתגוררים בארה"ב והם נוסעים לחגוג איתם אך הדבר נדיר מאד) ועם זאת היא מאד מרגשת. החברה מבחינתה מכבדת את החגים ועושה כל שניתן כדי שאפשר יהיה לחגוג אותם גם בחו"ל.