בסיום התואר – לחפש עבודה בתחום או לעבוד בארה"ב?

עבודה אחרי תואר

זה לא סוד ששוק העבודה בישראל הוא שוק עמוס שמציע הזדמנויות מעטות שעל כל אחת יש קופצים רבים. צעירים אשר רוצים להתחיל בבניית קריירה (לפני או אחרי לימודים) יכולים להתנדנד בין עבודות, להתפשר על עבודות ולמצוא את עצמם נלחמים בעלויות המחייה שלהם. דרך זו היא אפשרות אחת שרבים מתמודדים איתה. דרך נוספת להתמודד עם עלויות המחייה היא להחליט לעבוד בארצות הברית.

למי מתאים לעבוד בארצות הברית?

עבודה בארצות הברית מתאימה לצעירים בעלי מוטיבציה, שרוצים להרוויח הרבה כסף ובעלי ידע בסיסי ומעלה באנגלית. מעבר לכך, אין מאפיין יחיד וקבוע אלו צעירים מגיעים לעבודה. ישנם חיילים משוחררים אשר מגיעים לעבודה זו ונהנים מתקופה של שחרור יוצאת דופן, ישנם צעירים שמגיעים לעבודה לפני הלימודים כשהמטרה שלהם היא לממן את התואר שלהם וישנם צעירים שכבר סיימו את התואר, לא מוצאים עבודה או שמעוניינים מסיבות שונות לעבוד בארה"ב.

מדוע צעירים מגיעים לעבוד בארצות הברית גם לאחר סיום התואר?

  • מימון הלוואות – כל מי שנטל הלוואה לצורך הלימודים יכול להישאר עם חוב גם לאחר הסיום שלהם. כיוון שרוב הצעירים שמסיימים את התואר לא מוצאים מיד עבודה, הם עלולים למצוא את עצמם במרדף אחר תשלומים לגופים שונים כשהם עוד לא מבוססים בחיים. עבודה בארה"ב מאפשרת לצעירים שסיימו את התואר לממן את ההלוואות השונות ולבנות לעצמם קריירה כשהם רגועים מבחינה כלכלית.
  • חופש כלכלי – החופש הכלכלי בלתי ניתן למדידה. היכולת לצאת לארה"ב, ליהנות ממשכורות ממוצעות של 5000$ ולחזור לארץ עם כסף בכיס מעניקה חופש אמיתי. מי שסיים את התואר, יצא לעבוד בארה"ב וחזר עם כסף שחסך (לרוב נשאר כסף להתחיל איתו את החיים ברוגע גם לאחר טיול במקום).
  • חוויה – תקופת הלימודים יכולה להיות תקופה אינטנסיבית מאד וצעירים רבים רוצים לשנות אווירה לפני שהם מחפשים אחר עבודה להתחיל איתה את הקריירה שלהם. יציאה לארה"ב לצורך עבודה מאפשרת לשלב בין רווחים גבוהים לבין חוויה חדשה לפני התחלת בניית הקריירה.
  • התנסות שטובה לקורות החיים – צעירים רבים שסיימו את התואר שלהם מגיעים לשוק העבודה כשכל שיש ברשותם הוא הסיום של התואר. מי שלא התנסה מעבר לסיום התואר בעבודה עלול למצוא את עצמו ללא רקע מתאים בקורות החיים. העבודה בארה"ב מציעה שלל חוויות והתנסויות שיכולות להועיל מאד גם בכתיבת קורות החיים ולהעלות את הסיכויים למצוא עבודה בתחום המבוקש בארץ.

להתחיל לחפש עבודה בתחום של התואר

כל מי שמסיים את התואר ואין לו מקום עבודה מתוכנן מראש יודע כי הלחץ יכול להיות משמעותי. הלחץ הוא חיפוש אחר עבודה, התמודדות עם עלויות המחיה וכמובן התמודדות מול מועמדים רבים שכולם רוצים ליהנות מאותה המשרה. עבודה בארה"ב לאחר התואר מאפשרת להפחית את הלחץ הכלכלי ולהוסיף לקורות החיים כמה תכונות שיכולות להיות מועילות מאד בקבלה לעבודה. הכסף שנחסך מאפשר להתחיל את חיפוש העבודה ברוגע יחסי אם כי הוא כמובן לא מחליף את הצורך למצוא עבודה בתחום שבו מתכננים לבנות קריירה.